Slovenke tretjič v finalu lige WABA!

Članska ekipa Cinkarne Celja je na pragu novega velikega uspeha. Na finalnem turnirju regionalne lige WABA v bolgarski Montani je v polfinalu prepričljivo odpravila Crveno zvezdo in zasluženo napredovala v jutrišnji finale!

(foto: Gojko Kusić)

Celjanke so Beograjčanke porazile s kar 77:55, naslov prvakinj pa bodo skušale ubraniti proti zmagovalkam dvoboja med črnogorsko Budućnostjo in gostiteljico Montano.

Srbkinje so bile Slovenkam enakovredne le v prvi četrtini, ki so jo izgubile z 11:17, potem pa so slednje prestavile v višjo prestavo ter po prvih 5 minutah druge četrtine in delnem izidu 18:2 (Anđela Delić 10, Iva Slonjšak 6 in Larisa Ocvirk 2) prednost povišale na 22 točk (35:13).

Izbranke Damirja Grgića so na glavni odmor odšle s 15 točkami naskoka (41:26), v drugem polčasu pa njihove nasprotnice, tudi zaradi slabega meta z razdalje (5/22 oz. 23 %) in precej slabšega skoka v obrambi (13:26), zaostanka nikoli niso znižale na manj kot 14 točk (43:29).

Na strani Celja so dvomestno število točk dosegle štiri košarkarice, najkoristnejša igralka pa je bila Hrvatica Andrea Marić, ki je z 10 točkami in 10 skoki vknjižila dvojnega dvojčka, v 21 minutah igre pa je zbrala še 4 podaje.