Miami Heat se je za svojo 38. zmago v sezoni lige NBA pošteno namučil, saj je zanjo proti gostujočim Denver Nuggetsom moral garati kar 58 minut, po kar dveh podaljških pa zmagal s 149:141.

(foto: Miami Heat)

Vročica je na svoji najdaljši tekmi v letošnji sezoni z 21. domačim uspehom zmagoviti niz podaljšala na dve zmagi, v mesecu marcu pa njen izkupiček znaša 6 zmag in 4 poraze. Rekord je postavila tudi pri doseženih točkah, saj na posamezni tekmi predtem nikoli ni dosegla več kot 141 točk.

Varovanci Erika Spoelstre so imeli priložnost, da si zmago zagotovijo že v rednem delu tekme, saj so 26 sekund pred koncem, po polovično uspešnem izvajanju dveh prostih metov Bama Adebaya, povedli s 118:116, 16 sekund kasneje pa pod košem preslabo pokrili Nikolo Jokića, ki je odbito žogo potisnil v koš in izsilil podaljšek.

Dodatnih pet minut igre je imelo podoben zaključek. Gostitelji so po košu Jamesa Johnsona, 78 sekund pred koncem, znova vodili za dve točki (131:129), v naslednjem napadu gostov pa je omenjeni košarkar storil osebno napako nad Jamalom Murrayjem, nakar je slednji zadel oba prosta meta, ekipi pa v preostalih 59 sekundah nista dosegli novih točk, zato je sledil še drugi podaljšek.

V njem so Floridčani zopet prevzeli pobudo, na krilih 8 točk Johnsona naredili delni izid 11:3 in povedli s 142:134, Koloradčani pa se nato v preostalih 70 sekundah niso več uspeli približati na manj kot 6 točk.

James Johnson se je na koncu ustavil pri 31 točkah in bil prvi strelec Miamija, pri katerem so 20 ali več točk zbrali še Kelly Olynyk (30), Wayne Ellington (23) in Goran Dragić (20; 7/8 za eno, 5/12 za dve in 1/3 za tri), ki je strelskemu izkupičku v kar 42 minutah igre dodal še 8 podaj, 5 skokov in 1 pridobljeno žogo.

Miami Heat je z 38. zmago prehitel Milwaukee Buckse in jih na lestvici vzhodne konference lige NBA zrinil s 7. mesta, za šestouvrščenimi Philadelphia 76ersi pa zaostaja za eno zmago.