Vlatko Čančar že ob debiju do prvih točk v Španiji

Triindvajseti krog elitnega španskega državnega prvenstva je bil poseben tudi zaradi tega, ker je v njem svoj ognjeni krst doživel slovenski reprezentant Vlatko Čančar.

(foto: arhiv Vlatka Čančarja)

20-letni krilni igralec je dres San Pabla Burgosa prvič oblekel na tekmi proti gostujoči Barceloni in ob porazu po podaljšku (101:103) dosegel prve 3 točke (1/4 za tri) v ligi Endesa, v 8 minutah pa zbral še 1 skok v obrambi.

Ostali štirje aktivni slovenski predstavniki so vknjižili zmago.

Jaka Blažič je z Andorro odpravil Murcio (90:70), pomožni trener Jaka Lakovič je z Bilbaom prav tako doma premagal Real Betis (93:79), Anthony Randolph je z Realom porazil Zaragozo (81:96), Luka Rupnik pa je s Fuenlabrado prav tako v gosteh ugnal Unicajo (82:86).

Tako kot v 22., je bil tudi v 23. krogu najkoristnejši slovenski košarkar Jaka Blažič, ki je tokrat v 27 minutah igre vpisal 14 točk (2/2 za eno, 3/5 za dve in 2/4 za tri), 3 podaje in pridobljene žoge ter 1 skok (indeks 17).

Rupnik je v 11 minutah zabeležil 3 točke (0/1 za dve in 1/2 za tri), 2 skoka ter 1 podajo in pridobljeno žogo, Randolph pa je v 19 minutah vknjižil 4 točke (2/6 za dve in 0/2 za tri), 2 skoka in 1 podajo.

Enajst krogov pred koncem rednega dela prvenstva so v končnico uvrščeni Real Madrid, Barcelona Lassa, Valencia, Baskonia, Montakit Fuenlabrada, Unicaja, MoraBanc Andorra in Herbalife Gran Canaria.