Podprvaki 2. SKL naredili prvi korak proti vrnitvi med prvoligaše

V najbolj kakovostnem slovenskem državnem prvenstvu za članske košarkarje se je včeraj tekmovalo tudi v ligi za obstanek, kjer se je prav tako končalo 3. kolo.

(foto: KK Mesarija Prunk Sežana)

Na zadnji tekmi kola sta se v Sežani pomerili ekipi Mesarije Prunk Sežane in oslabljenega LTH Castingsa (manjkali so David Kralj, Vjekoslav Petrović in že dalj časa odsotni Boris Jeršin), zmago, svojo prvo v ligi za obstanek, pa so si priigrali gostitelji, ki so goste odpravili z 88:68.

Sežanci so pobudo prevzeli že v uvodni četrtini in po 7. točki Luke Gruma v 5. minuti povedli za 9 točk (18:9), v drugi četrtini pa so se Škofjeločani vrnili v igro za zmago in po 4 zaporednih točkah Aljaža Stoparja in Tima Sočaka na glavni odmor odšli le z zaostankom 2 točk (43:41).

Odločitev o zmagovalcu je padla v tretji četrtini, ki so jo Primorci na krilih 14 točk Dejana Milašinovića dobili s kar 30:5 in naskok pred Gorenjci pred začetkom zadnje četrtine povečali na velikih 27 točk (73:46).

Najkoristnejši igralec Sežane je bil Matic Urbas, ki je dosegel 18 točk, 7 skokov in podaj ter 2 pridobljeni žogi, najbolj učinkovit igralec LTH Castingsa, ki je na tekmi izgubil kar 21 žog, pa je bil Aljaž Stopar, ki je zbral 18 točk, 6 skokov, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo.

Liga Nova KBM za obstanek, 3. kolo:

Sobota, 17. marec:

MESARIJA PRUNK SEŽANA - LTH CASTINGS 88:68 (24:16, 19:25, 30:5, 15:22)

Urbas in Grum 18, Duncan 17, Sirnik in Milašinović 14; Stopar 18, Lisica 16, Dornik 11.

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane:

"Tekmo smo zelo dobro odprli, do konca prvega polčasa pa nekoliko popustili. V tretji četrtini smo odigrali odlično v obrambi, zadevali v napadu in vprašanje zmagovalca rešili že pred zadnjo četrtino. Upam, da serijo zmag nadaljujemo tudi v prihodnjem kolu, ko gostujemo v Celju."

Jaka Hladnik, trener LTH Castingsa:

"Brez treh standardnih članov prve peterke in z ekipo, v kateri najstarejši igralec šteje 22 let, smo se predvsem v prvem polčasu odlično upirali Sežancem. Nato nam je žal popustila zbranost, kar so domačini izkoristili in z odlično tretjo četrtino odločili zmagovalca."