Zlatorog do najvišje zmage v sezoni, Hopsi odpor Podčetrtka strli šele v zadnji minuti

V ligi Nova KBM sta se sinoči odigrala prva dvoboja 3. kola lige za obstanek, na katerih sta zmago slavili ekipi Zlatoroga in Hopsov, ki sta zdaj edini brez poraza.

(foto: KK Zlatorog)

Laščani so se pred domačimi navijači zoperstavili Celju in ga porazili s kar 47 točkami razlike (103:56), Polzelani pa se v gosteh srečali s Termami Olimia Podčetrtkom in ga premagali s 96:89.

Varovanci Aleša Pipana so si zmago nad oslabljenimi Celjani (manjkala sta Matic Grušovnik in Tadej Koštomaj) zagotovili že v drugi četrtini, v kateri so s prevladujočo igro in delnim nizom 11:0 (Urban Durnik 8, Cleveland Thomas 3) prednost povišali na visokih 24 točk (54:30), izbranci Boštjana Kuharja pa šele v zadnjih 30 sekundah.

Trdoživi Podčetrtčani so se namreč pol minute pred koncem tekme z dvema uspešnima prostima metoma Nejca Strnada približali na 89:91, potem pa sta pri Polzelanih stvari v svoje roke prevzela Tjaž Rotar in Uroš Godler ter s 5 zaporednimi točkami odločila zmagovalca.

Na strani Zlatoroga in Hopsov sta bila najkoristnejša igralca Američan Cleveland Thomas (18 točk, 7 izsiljenih os. napak, 6 skokov in 3 podaje) in Srb Milojko Vasilić (15 točk, 6 skokov in 5 podaj), na strani Celja in Podčetrtka pa Matej Krušič (13 točk in 8 skokov) in Jure Štruc (26 točk, 5 skokov, 2 podaji in 1 ukr. žoga).

Preostala tekma 3. kola lige za obstanek bo na sporedu danes ob 19. uri, ko se bosta v Sežani udarila Mesarija Prunk Sežana in škofjeloški LTH Castings.

Liga Nova KBM za obstanek, 3. kolo:

Petek, 16. marec:

ZLATOROG LAŠKO - CELJE 103:56 (26:18, 28:12, 27:16, 22:10)

Durnik 24, Thomas 18, Popović 15; Tomažič 17, Krušič 13, Pučko 8.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:

"Celjani so bili danes oslabljeni, vendar so se vseeno borili po vseh močeh. Svojim fantom čestitam za zmago, ki pa jo moramo takoj pozabiti in se osredotočiti že na naslednjo tekmo."

Robi Ribežl, trener Celja:

"Zaslužena zmaga Laščanov. Vesel sem, da smo ob odsotnosti dveh nosilcev igre veliko priložnosti namenili mlajšim košarkarjem."

TERME OLIMIA PODČETRTEK - HOPSI POLZELA 89:96 (21:32, 21:9, 27:23, 20:32)

Štruc 26, Karavdić 16, Strnad 13; Držić 19, Vasilić 15, Vuković 14.

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka:

"Za nami je prava prvenstvena tekma, na kateri smo bili vsaj enakopraven nasprotnik Hopsom. To velja tudi za vse košarkarske elemente. Razen uvodne četrtine, smo tekmo kontrolirali. V zadnjih petih minutah so se dogajale stvari, na katere nimamo vpliva. Čestitam košarkarjem Polzele za zmago. Še enkrat bi čestital mojim igralcem za izredno borbeno in odlično tekmo. Zahvalil bi se tudi publiki, ki je pripravila izjemno vzdušje, v katerem je bilo lepo igrati."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Po začetnem vodstvu smo, kot ponavadi, začeli igrati nezbrano in domačinom dopustili, da nas ujamejo. Ekipa Term Olimia je dokazala, da lahko z borbeno igro in številnimi nemogočimi meti za tri točke premagajo vsakogar. Priznati moram, da smo tekmo srečno izvlekli."