Miami Heat je na 70. tekmi v letošnji sezoni lige NBA dosegel 37. zmago. V gosteh se je pomeril z Los Angeles Lakersi in jih v dramatični končnici porazil z 92:91.

(foto: Miami Heat)

Vročica je s 17. uspehom na gostujočem parketu prekinila niz dveh porazov in mini turnejo po zahodni obali Združenih držav Amerike končala z izkupičkom ene zmage in dveh porazov.

Kako zelo izenačen je bil obračun v Staples Centru, pove podatek, da se na njem prav nobena četrtina ni končala z več kot 3 točkami razlike, zmagovalca pa smo dobili šele v zadnjih sekundah tekme.

Dvobojevalci so se v zadnjo minuto četrte četrtine spustili pri izidu 91:90, naslednji in hkrati tudi zadnji koš na srečanju pa smo dočakali 15 sekund pred koncem, ko je naš Goran Dragić pretekel celo igrišče, pri črti za tri točke preigral Lonza Balla in nato v raketi čez roko Brooka Lopeza zadel za zmago.

31-letni Ljubljančan je bil s kar 30 točkami (6/6 za eno, 6/11 za dve in 4/7 za tri) prvi strelec tekme, v 31 minutah igre pa je zabeležil še 5 skokov in 2 podaji.

Dragić 30 ali več točk v tej sezoni ni dosegel vse do meseca februarja, v zadnjih 45 dneh pa je takšen strelski izkupiček zbral že kar petkrat.

Miami Heat s 37 zmagami in 33 porazi na lestvici vzhodne konference lige NBA ostaja na 8. mestu, sedmouvrščeni Milwaukee Bucksi pa imajo eno zmago in poraz manj.