Ekipa Cinkarne Celja je v ligi WABA končala z nastopi v osemčlanski Superligi, ki jo je z izkupičkom 6 zmag in 2 porazov zaključila na prvem mestu.

(foto: Gojko Kusić)

Aktualne prvakinje so drugi del regionalne lige sklenile z zmago nad Trešnjevko 2009, ki so jo v Zagrebu odpravile s kar 105:54.

Varovanke Damirja Grgića so si drugo zaporedno zmago priigrale že v prvem polčasu, ki so ga s hitro in učinkovito igro dobile s 47:23.

V prvih dveh četrtinah je za Celje največ točk (19) prispevala Hrvatica Iva Slonjšak, ki je bila na koncu tudi daleč najkoristnejša igralka in prva strelka tekme. V 30 minutah igre je dosegla kar 38 točk, zraven pa dodala še 6 podaj, 5 skokov in 2 pridobljeni žogi (indeks 44).

Poleg Cinkarne Celja so se na zaključni turnir lige WABA, ki ga bo 24. in 25. marca gostilo bolgarsko mesto Montana, uvrstile še srbska Crvena zvezda, črnogorska Budućnost Bemax in gostiteljica Montana 2003. Celjanke se bodo v polfinalu srečale z Beograjčankami.