Košarka je zakon!

 
 
 

 

 

 

Liga Nova KBM

SLO košarka na FB

facebook

Šentjur pripravlja past za Olimpijo

Z obračunom med Šentjurjem in ljubljansko Petrol Olimpijo se bo nocoj v ligi Nova KBM končalo 2. kolo lige za prvaka, v kateri zaenkrat najbolje kaže novomeški Krki.

 


(foto: KK Šentjur)

Šentjurčani in Ljubljančani bodo v športni dvorani Osnovne šole Hruševec lovili drugo zmago v ligi za prvaka. V prvem kolu so tokratni gostitelji v gosteh ugnali Helios Sunse (95:99), gostje pa so doma premagali mestne tekmece iz vrst Ilirije (86:68).

Varovanci Jakše Vulića in izbranci Zorana Martića so se v letošnji sezoni pomerili že dvakrat, zmago pa so v obeh primerih vknjižili gostitelji. Olimpija je pred domačimi navijači zmagala s 100:63, Šentjur pa z 82:66.

V Ljubljani sta bila najkoristnejša igralca Hrvat Roko Badžim (22 točk, 9 skokov, 5 podaj in 2 ukr. žogi) in Tomaž Jereb (12 točk, 4 skoki in 2 podaji), v Šentjurju pa sta bila najbolj učinkovita Žiga Jurček (10 točk, 2 skoka ter 1 podaja in ukr. žoga) in Bojan Radulović (16 točk, 3 skoki ter 1 blokada in ukr. žoga).

Liga Nova KBM za prvaka, 2. kolo:

Sreda, 14. marec:

ŠENTJUR - PETROL OLIMPIJA (19.00)

Jakša Vulić, trener Šentjurja:

"V drugem kolu lige za prvaka gostimo Olimpijo, ki v zadnjem času igra v odlični formi. V regionalni ligi imajo Ljubljančani pet zaporedni zmag. Zavedamo se, da nas čaka težka tekma. Pred domačo publiko bomo poskušali čim bolje parirati Olimpiji in izkorstiti priložnost za zmago, če se nam bo ta ponudila."

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"V ligi za prvaka želimo nadaljevati z dobro igro, ki smo jo prikazali v prvem krogu. Pristop na tekmi s Šentjurjem mora biti enak kot na tekmi z Ilirijo."


Nedelja, 11. marec:

SIXT PRIMORSKA - ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 85:69

POROČILO TEKME


Sobota, 10. marec:

ILIRIJA - ROGAŠKA 84:79
KRKA - HELIOS SUNS 89:81

POROČILO TEKEM

Share

Komentarji   

 
+4 #4 konstruktivec 00:11 15-03-2018
Realno sem pričakoval kolikor toliko časten poraz naše ekipe (Šentjur). No, na koncu pa skoraj presenečenje in naša zmaga sploh ne bi bila nezaslužena. Čez celo tekmo je šlo preveč tistih 100% zicerjev pod košem ven iz koša, namesto noter. Manjkal je tudi Bolčina, pri Olimpiji pa Oliver in Hrovat. Naši ekipi je težji center danes kar manjkal, kljub temu pa čestitke Šentjurju za borbeno igro.
Citat
 
 
+2 #3 Jelenko 19:12 14-03-2018
Zmaga Šentjurja? Zagotovo!
Citat
 
 
-2 #2 Mare 19:03 14-03-2018
+18 za Olimpijo!
Citat
 
 
-2 #1 Tom 18:47 14-03-2018
30 košev razlike za Petrl Olimpijo.
Citat
 

Dodaj komentar

Iskalnik