Državne prvakinje jezo ob porazu v finalu pokala stresle na Grosupeljčanke

Po premoru zaradi zaključnega turnirja pokalnega prvenstva se je v torek nadaljeval drugi del državnega prvenstva za članske košarkarice, v katerem sta 4. kolo odprli moštvi Cinkarne Celja in Grosuplja.

(foto: Gojko Kusić)

V Celju so zmago pričakovano slavile gostiteljice, ki so gostje odpravile s kar 30 točkami razlike (87:57).

Celjanke so največji del posla opravile že v prvem polčasu, v katerem so na krilih 37 točk Ive Slonjšak (15), Andree Marić (12) in Larise Ocvirk (10) dale kar 54, prejele pa le 29 točk.

Izbranke Damirja Grgića so tudi v tretji četrtini presegle mejo 20 doseženih točk (21) in prednost povečale na 35 točk (71:36 in 75:40), po izgubljeni zadnji četrtini (12:17) pa zmagale s 87:57.

Za najkoristnejšo igralko tekme je bila izbrana Hrvatica Andrea Marić, ki je dosegla 16 točk, 11 skokov ter 1 podajo in pridobljeno žogo, prva strelka tekme pa je postala njena rojakinja Iva Slonjšak, ki je k zmagi prispevala še točko več. Na strani Grosuplja, ki je izgubilo kar 23 žog, je bila najbolj učinkovita Teja Goršič, ki je zbrala 9 točk, 6 skokov, 3 podaje in 1 pridobljeno žogo.

Ostale tri tekme 4. kola drugega dela prvenstva se bodo odigrale danes in v soboto. Danes se bodo srečale ekipe Ježice in Triglava (ob 17.00) ter Konjic in Aksona Ilirije (19.00), v soboto pa se bosta pomerili še zasedbi Domžal in Maribora (20.30).

1. SKL za ženske, 4. kolo 2. dela:

Torek, 13. marec:

CINKARNA CELJE - GROSUPLJE 87:57 (27:18, 27:11, 21:11, 12:17)

Slonjšak 17, Marić 16, Friškovec 14; Goršič in Černač 9, Ahac in Mehle 8, Dautović in Gabrijel 6.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celja:

"Zaslužena zmaga mojih deklet, katerim čestitam za pravi pristop. Prav tako čestitam ekipi Grosuplja za fer in korektno tekmo."

Slavko Duščak, trener Grosuplja:

"Odigrali smo dobro prvo četrtino, v drugem delu pa smo nekoliko popustili in začutili moč Celja. Zadovoljen sem s prikazano igro. Čestitam ekipi Celja za zmago."