Košarka je zakon!

 
 
 

 

 

 

SLO košarka na FB

facebook

Slovensko državno prvenstvo v ligi ABA še bolj izgubilo na veljavi

V Beogradu so na skupščini lige ABA sprejeli nov način določanja udeležencev v prvi in drugi diviziji omenjene regionalne lige, ki bo stopil v veljavo že naslednjo sezono.


(foto: Igokea/Nenad Vuruna)

Tako prva kot druga liga ABA bosta tudi v prihodnje šteli po 12 ekip, sprememba pa je pri uvrščanju v obe ligi.

Uvrščanje v elitno ligo ABA namreč ne bo več potekalo po sistemu nacionalnega ključa, saj bo vanjo odslej možno priti le skozi tekmovanje v drugi ligi.

Zadnjeuvrščena ekipa prve lige bo nazadovala v drugo ligo, v obratni smeri pa bo potoval zmagovalec druge lige. Od sezone 2018/19 dalje bo predzadnje moštvo prve lige z drugouvrščenim iz druge lige igralo kvalifikacije za prvo ligo. Igrali bodo na dve zmagi.

Preostale udeležence druge lige bodo dala domača prvenstva. Vsaka država bo imela po dva predstavnika. Zadnjeuvrščena ekipa bo tudi v drugi ligi izgubila pravico nastopa v tem tekmovanju v naslednji sezoni, ne glede na razplet v domačem prvenstvu.

V prvi ligi ABA bo iz iste države lahko sodelovalo največ pet ekip, tako da bodo v sezoni 2018/19 v njej nastopali Budućnost VOLI, Cedevita, Cibona, Crvena zvezda mts, FMP, Igokea, Mega Bemax, Mornar, Partizan NIS, Petrol Olimpija, Zadar in prvak druge lige ABA.

Share

Komentarji   

 
+9 #10 Dunžale 17:24 14-03-2018
Sistem ima smisel, bo treba delat na daljši rok - z mladimi.
Glede KZS - džabe jamrat če ni protikandidata na skupščini!
Citat
 
 
+6 #9 Janez 16:03 14-03-2018
Pravilno. Več ne bo padalcev not za eno leto. Se bo treba potruditi. Ampak seveda to pa ni pogodu našim klubom.
Citat
 
 
+10 #8 hero 15:14 14-03-2018
Sramota od KZSja.

- premalo se postavljajo za interese slovenskih klubov
- tekmovalni sistem našega državnega prvenstva je patetika (samo da prideš v ligo za prvaka, pa ni važno na katerem mestu - nobnega tekmovalnega naboja)
- nič se ne naredi na razvoju mladih, kvote tujcev bi se morale zmanjšati
- klubov bi morala zveza zagotoviti bolje in bolj stabilne pogoje za obstoj in višji nivo delovanja
- mednarodno je slovenska košarka zaradi pasivnosti država 3 razreda, nihče nas ne jemlje resno niti v ABA, ULEB, FIBA,...
- KZS je nasplošno bolj breme, kot korist za naše klube
Citat
 
 
+9 #7 Mi ga spet žingamo 14:51 14-03-2018
Briga KZS in za DP in za ligo ABA. Jutri po skupščini bo šla cela karavana raje na škampe na buzaro na račun klubov.
Citat
 
 
+16 #6 *--* 14:33 14-03-2018
Ne vem v čem je problem tega sistema. Meni je všeč saj bodo ekipe morale imeti kakovost da bodo lahko prišle v Aba ligo. Državno prvenstvo je še vedno pomembno za vstop v II. ligo ABA, ki je vstopnica za I liga ABA. V njo lahko pride le dobra ekipa, ki pa potem ne more izpasti, razen če je zadnja. Torej klubi zavihajte rokave, pričnite delati in naredite preskok v I. ABA ligo, kjer je lahko največ 5 klubov iz Slovenije, pa ni straha, saj toliko kakovosti ni.

Se pa strijam s Corelom glede kadrovanja in vodenja na KZS. Preveč zaposlenih ki prmalo naredi in porabi preveč denarja
Citat
 
 
+11 #5 cro cop 14:19 14-03-2018
Citati Corel:
Pred leti v Jugi je že bil tak sistem,prva zvezna liga in druga zvezna liga.V republikah bivše države pa so bila tekmovanja republiških lig.No in nekaj takega imamo zdaj.Ničvredna nacionalna prvenstva.V Sloveniji je bila na KZS takrat zaposlena starejša gospa,ki je sama ob asistenci še dveh,treh honorarcev vse vodila.Stroškov klubi skoraj nismo imeli.Danes pa vidimo,kakšen aparat in finančni monstrum vodi to republiško prvo,drugo... ligo brez vsake vrednosti in teže.Samo da se napajajo,vlečejo plače,delajo pa tam na KZS zares le trije ljudje in vsi tudi vemo,kdo so to.Ostalo pa je balast.

Tonči vsa čast, prav si ratal človek resnice.
Citat
 
 
-3 #4 Slo 13:39 14-03-2018
Komentar SM. Zakaj naj se KZS zbudi, najboljse je da Olimpija zastopa Slovenijo v ABA ligi saj je kakorkoli obrnes najboljsi klub in institucija v drzavi. Imajo dolocene probleme vendar ko se to sezono resijo dolgov potem nobena od ekip jim ne bo blizu
Citat
 
 
+5 #3 Blaž 13:39 14-03-2018
Naše DP je itak smešno.
Citat
 
 
+26 #2 Corel 13:35 14-03-2018
Pred leti v Jugi je že bil tak sistem,prva zvezna liga in druga zvezna liga.V republikah bivše države pa so bila tekmovanja republiških lig.No in nekaj takega imamo zdaj.Ničvredna nacionalna prvenstva.V Sloveniji je bila na KZS takrat zaposlena starejša gospa,ki je sama ob asistenci še dveh,treh honorarcev vse vodila.Stroškov klubi skoraj nismo imeli.Danes pa vidimo,kakšen aparat in finančni monstrum vodi to republiško prvo,drugo... ligo brez vsake vrednosti in teže.Samo da se napajajo,vlečejo plače,delajo pa tam na KZS zares le trije ljudje in vsi tudi vemo,kdo so to.Ostalo pa je balast.
Citat
 
 
+5 #1 SM 12:37 14-03-2018
KZS zbudi se!!!
Citat
 

Dodaj komentar

Iskalnik