Aleš Pipan na prvi tekmi prelisičil Dejana Jakaro, Teo Hojč poražen

V mednarodnem pokalu Helios Alpe Adria sta se včeraj odigrali prvi tekmi polfinala, na katerih sta si prednost pred povratnim srečanjem zagotovila USK Praga in Zlatorog.

(foto: KK Zlatorog)

Pražani so doma s 76:73 ugnali trenerja Tea Hojča in njegove Levicke Patriote iz Slovaške, Laščani pa so prav tako pred domačimi navijači s 73:69 premagali trenerja Dejana Jakaro in njegov Mmcite Brno iz Češke.

Varovanci Aleša Pipana so srečanje začeli slabo in že po slabih dveh minutah zaostajali za 6 točk (2:8), potem pa zaigrali bolje, s pomočjo Imrana Polutka in Nejca Bariča trikrat izenačili (15:15, 17:17 in 23:23) in uvodno četrtino izgubili le za pičlo točko (23:24).

Pivovarji so z bolj učinkovito igro nadaljevali v drugi četrtini in v 11. minuti prvič na tekmi povedli (25:24), do konca prvega polčasa pa minimalno prednost na krilih 15 točk Uroša Zadnika (8) in Žana Vodiškarja (7) povišali na 8 točk (43:35).

Štajerci so ostali zbrani tudi v tretji četrtini in naskok pred Čehi povečali še na 14 točk (55:41), pred četrto četrtino pa vodili s 57:48.

V zadnjih desetih minutah so gostje znižali zaostanek na 3 točke (dve in pol minute pred koncem so se približali na 69:66), na srečo Laščanov pa je nato v ospredje znova stopil Polutak, izsilil dve osebni napaki in s 4 uspešnimi prostimi meti, 47 sekund pred koncem, odločil zmagovalca (73:66).

Za najkoristnejšega igralca in najboljšega strelca tekme se je izkazal Bosanec Imran Polutak, ki je tekmo končal pri 22 točkah, 9 skokih in 1 blokadi.

Povratni srečanji polfinala pokala Helios Alpe Adria bosta na sporedu 19. marca.