Miami Heat je v noči na torek v ligi NBA utrpel 32. poraz, ki so mu ga na svojem domačem parketu prizadejali Portland Trail Blazersi in na zadnjih tekmah skorajda nezaustavljivi Damian Lillard.

(foto: NBA.com)

Goran Dragić in njegovi soigralci, med katerimi Hassan Whiteside zaradi poškodbe ni stopil na parket, so bili v gosteh poraženi s 115:99 in tako prekinili niz dveh zaporednih zmag.

Heat je na tekmi vodil le v prvih štirih minutah igre, potem pa so vajeti igre v svoje roke prevzeli Trail Blazersi in po dveh dobljenih četrtinah na glavni odmor odšli s prednostjo 12 točk (59:47).

Gostitelji so na krilih 22 točk Damiana Lillarda (13) in nekdanjega centra Zlatoroga Jusufa Nurkića (9) v tretji četrtini naskok povečali na 16 točk (88:72), zmago pa dokončno potrdili v zadnjih treh minutah, ko so zadnji nalet Vročice ustavili z 12 zaporednimi točkami ter 80 sekund pred koncem povedli s 113:95.

Najkoristnejša igralca Portlanda sta bila Damian Lillard (32 točk, 10 podaj in 5 skokov) in Bosanec Jusuf Nurkić (27 točk, 16 skokov ter 3 blokade in podaje), pri Miamiju pa sta bila najbolj učinkovita Goran Dragić (23 točk - 3/3 za eno, 10/14 za dve in 0/3 za tri, 2 skoka in podaji ter 1 ukr. žoga) in Justise Winslow (15 točk, 13 skokov, 4 podaje in 2 blokadi).

Miami Heat je po 32. porazu na lestvici vzhodne konference zdrsnil na 8. mesto, 37. zmago pa bo lahko dosegel že jutri, ko bo ob 22. uri po lokalnem času gostoval pri Sacramento Kingsih.