Petrol Olimpija je sinoči nastopila na svoji 22. in s tem tudi njeni zadnji tekmi v letošnji sezoni regionalne lige ABA ter proti gostujočemu Zadru vknjižila 10. zmago.

(foto: Petrol Olimpija/Aleš Fevžer)

Ljubljančani so Zadarčane ugnali z 90:85 in se tako od jadranske druščine poslovili s še petim zaporednim uspehom. Resnično škoda, da so predtem nanizali kar sedem porazov, saj bi se ob le nekoliko drugačnem razpletu zdaj lahko veselili uvrstitve v polfinale.

Oslabljeni slovenski državni prvaki (manjkala sta Jan Špan in Mitch McCarron, Dražen Bubnić in Erazem Lorbek pa nista vstopila v igro) so kljub dobremu štartu (6:1) po prvi (21:27), drugi (39:41) in tudi tretji četrtini (56:60) zaostajali, v četrti četrtini pa naredili ključni preobrat.

Njihov zaostanek je začel topiti Devin Oliver, po njegovem košu pa sta nove točke dosegla še Igor Tratnik in Gregor Hrovat in zmaji so šest minut pred koncem povedli s 66:62. Dvobojevalci so se nato v naslednjih minutah izmenjavali v vodstvu, odločilni trenutek tekme pa je prišel v zadnjih šestih sekundah.

Tedaj so namreč nekdanjemu igralcu Krke Ivu Ivanovu popustili živci, njegovo nešportno napako pa so izbranci Zorana Martića, prek Roka Badžima in Jordana Morgana, spremenili v nove 4 točke in štiri sekunde pred zadnjim sodnikovim žvižgom pobegnili na neulovljivih 7 točk razlike (90:83).

S 25 točkami, 7 skoki in 4 podajami je bil najkoristnejši igralec in prvi strelec tekme ameriški center Jordan Morgan, na strani Zadra pa je bil najbolj učinkovit hrvaški branilec Luka Božić, ki je prispeval 15 točk, 6 skokov in 4 podaje.

Petrol Olimpija bo v primeru poraza FMP-ja proti Budućnosti redni del lige ABA končala na 7. mestu, v primeru njegove zmage pa bo osvojila končno 8. mesto.

Liga ABA, 22. kolo:

Nedelja, 11. marec:

PETROL OLIMPIJA - ZADAR 90:85 (21:27, 18:14, 17:19, 34:25)

Morgan 25, Hrovat 19, Oliver 18; Ivanov 22, Knowles in Špralja 16, Božić 15.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"Za nas je bila zelo težka tekma. Igrali smo brez organizatorjev igre. Mislim, da smo zasluženo zmagali in da smo lahko zadovoljni z zaključkom v ligi ABA."