V ponovitvi finala pokala Spar zopet uspešnejša Primorska

V ligi Nova KBM se je v nedeljo nadaljevalo 2. kolo lige za prvaka. V Kopru sta se srečali zasedbi Sixta Primorske in Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, nov par točk pa so si pripisali Koprčani.

(foto: KK Sixt Primorska)

Varovanci Jurice Golemca so oslabljene izbrance Radeta Mijanovića (oboleli Smiljan Pavić in poškodovani Dino Murić nista nastopila, Ramo Rizvić pa ni bil v postavi) odpravili s 85:69 in s tem vknjižili prvo zmago v ligi za prvaka.

Tekma je bila kljub daljši in kakovostnejši klopi gostiteljev v prvih 34 minutah nadvse izenačena (65:67), v drugi polovici četrte četrtine pa se je gostom začela poznati utrujenost, Primorci pa so to izkoristili, v zadnjih šestih minutah naredili delni niz 20:0 in na koncu prepričljivo zmagali.

Pobudnik preobrata je bil Tadej Ferme, ki je v odločilnem trenutku srečanja prispeval 9 točk, ostalih 11 točk pa so dosegli Daniel Vujasinović (5), Nebojša Joksimović (3), Gezim Morina (2) in Mirko Mulalić (1).

Za najkoristnejšega igralca tekme je bil imenovan Hrvat Marjan Čakarun, ki je zabeležil 14 točk, 8 skokov, 4 podaje in 1 pridobljeno žogo, pri poražencih pa je bil najbolj učinkovit Američan Staphon Blair, ki je zbral 14 točk, 9 skokov in 1 blokado.

Zadnji dvoboj 2. kola lige za prvaka bo na sporedu v sredo ob 19. uri, ko se bosta v Šentjurju pomerila še Šentjur in Petrol Olimpija.

Liga Nova KBM za prvaka, 2. kolo:

Nedelja, 11. marec:

SIXT PRIMORSKA - ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 85:69 (17:15, 24:23, 14:18, 30:13)

Ferme 21, Čakarun in Joksimović 14, King 8; Blair 14, Pavković 12, Martinčič 11.

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske:

"Čestitke mojim igralcem za zmago. Bila je zelo težko prigarana zmaga. Čestitke tudi Šenčurju za odlično igro. Obračun smo prelomili v zadnji četrtini. Vedeli smo, da ne bo lahka tekma. Šenčurjani so igrali na vse ali nič, mi pa smo bili utrujeni od potovanja. Upam, da ni nič hujšega z Janom Kosijem, to je v tem trenutku najbolj pomembno."

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Do zadnjih petih minut smo bili povsem enakovreden nasprotnik. Izkušeni igralci Primorske so nato izkoristili nekoliko vprašljivo situacijo in tekmo preobrnili v svojo korist. Čestitam košarkarjem Primorske za zmago in mojemu moštvu za borbeno igro."