Miami Heat se je v severnoameriški ligi NBA še drugič v tem tednu srečal z Washington Wizardsi in se jim na Floridi maščeval za torkov poraz v gosteh.

(foto: Miami Heat)

Vročica je v Washingtonu po podaljšku izgubila s 113:117, v Miamiju pa je včeraj zmagala s kar 27 točkami razlike (129:102), kar je njena nova najvišja zmaga v letošnji sezoni.

Floridčani imajo na zadnjih tekmah odlično rotacijo igralcev, katere učinkovitost tudi tokrat ni izostala.

Trener Miamija Erik Spoelstra je proti Čarovnikom aktiviral kar 13 svojih varovancev. Vsak izmed njih je na igrišču preživel najmanj 8 minut, med strelce pa se jih je vpisalo kar 12.

Trikratni prvaki lige NBA so ob polčasu vodili s 60:48, največjo prednost pa so si priigrali v tretji četrtini, v kateri so na krilih 18 točk Jamesa Johnsona in Wayna Ellingtona dali kar 43, prejeli pa 28 točk.

Omenjena igralca sta tudi sicer prispevala največ točk za zmago Miamija (Johnson 20 in Ellington 17), Goran Dragić pa je v 18 minutah vknjižil 10 točk (1/1 za eno, 3/5 za dve in 1/1 za tri), 3 podaje in 2 skoka.

Miami Heat se je s četrto zmago na zadnjih petih tekmah še bolj utrdil na 7. mestu vzhodne konference, zdaj pa ga čakajo tri zaporedne tekme v gosteh - 12. marca pri Portland Trail Blazersih, 14. marca pri Sacramento Kingsih in 16. marca pri Los Angeles Lakersih.