V ligi za obstanek poraza ne poznajo le še trije klubi

V elitnem državnem prvenstvu za članske košarkarje sta bili včeraj na sporedu tudi tekmi 2. kola lige za obstanek, ki se je končalo z zmagama Hopsov in Term Olimia Podčetrtka.

(foto: KK Terme Olimia Podčetrtek)

Polzelani so doma s 95:76 odpravili Mesarijo Prunk Sežano, Podčetrtčani pa so v gosteh s 67:64 ugnali Celje. Poleg včerajšnjih zmagovalcev so po dveh krogih neporaženi le še Laščani.

Varovanci Boštjana Kuharja so bili boljši nasprotnik v vseh štirih četrtinah, dvomestno prednost pa so si prvič priigrali že v uvodnih desetih minutah (30:20), izbranci Tihomirja Tabaka pa so po prvi četrtini zaostajali z 20:22, v četrto četrtino pa vstopili povsem poravnani s Celjani (46:46).

Zadnjih deset minut igre so bolje začeli Podčetrtčani in po trojki Sedina Karavdića v 33. minuti povedli s 55:50, potem pa so na drugi strani igrišča pet zaporednih točk pristavili Matej Krušič, Tadej Koštomaj in Matic Grušovnik in vse se je začelo znova.

Dvobojevalci so se v vodstvu izmenjavali vse do 38. minute, potem pa so stvari v svoje roke vzeli Rene Žvan, Nejc Strnad in Karavdić ter s 6 zaporednimi točkami dvajset sekund pred koncem postavili končni rezultat 64:67.

Celjani so v zadnjih dveh minutah proti košu vrgli le še trikrat in bili vsakič neuspešni, namesto, da bi kakšno osebno napako izsilili, pa so storili eno nešportno (Krušič) in dve osebni napaki (Krušič in Koštomaj).

Na strani zmagovalcev sta bila najbolj učinkovita Srb Milojko Vasilić (21 točk, 8 skokov, 4 podaje in 2 blokadi) in Anže Cerkovnik (14 točk, 6 izsiljenih os. napak, 3 skoki in 1 podaja), na strani poražencev pa sta bila najbolj koristna Matej Krušič (16 točk, 14 skokov in 3 podaje) in Dejan Milašinović (27 točk, 5 skokov in podaj ter 2 ukr. žogi).

Liga Nova KBM za obstanek, 2. kolo:

Sobota, 10. marec:

HOPSI POLZELA - MESARIJA PRUNK SEŽANA 95:76 (30:20, 21:18, 21:20, 23:18)

Držić 26, Vasilić 21, Godler 14; Milašinović 27, Sirnik 14, Duncan 12.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Pred domačimi navijači smo premagali ekipo Mesarije Prunk. Fantje so na trenutke igrali nezbrano. Upam, da bomo to popravili že na naslednji tekmi, saj so zmage v gosteh v boju za obstanek zelo pomembne."

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane, ni podal izjave.

CELJE - TERME OLIMIA PODČETRTEK 64:67 (22:20, 12:16, 12:10, 18:21)

Zolotić 18, Krušič 16, Grušovnik 14; Cerkovnik in Strnad 14, Tabak in Žvan 9, Karavdić 8.

Robi Ribežl, trener Celja:

"Tekmo je odločila ena žoga in močna obramba Podčetrtka. Imeli smo svoje priložnosti, ki jih nismo izkoristili. Na žalost je zmaga odšla v Podčetrtek."

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka:

"Po pričakovanjih je za nami težka tekma, katero je zaznamoval naš slab met. Vseeno smo na koncu pokazali karakter in prišli do novih dveh točk. Čestitam igralcem za zmago."