Miami Heat je po porazu v Washingtonu gostil Philadelphio 76erse in jih premagal še drugič v zadnjih dveh tednih.

(foto: Miami Heat)

Vročica je tekmece prejšnji teden ugnala s 102:101, sinoči pa jih je porazila s 108:99 in dvoboje s 76ersi v rednem delu sezone sklenila z izkupičkom 2 zmag in 2 porazov.

V prvih dveh četrtinah so tempo igre diktirali Goran Dragić in njegovi soigralci, ki so kljub 53 doseženim točkam na glavni odmor odšli le z naskokom 4 točk (53:49), po prevladi gostov v tretji četrtini (20:25) pa se nam je obetala razburljiva končnica.

Zadnjo četrtino so bolje začeli gostitelji, ki so po trojki Wayna Ellingtona in "fadeawayju" Dwyana Wada povedli z 78:74, potem pa naredili še delni izid 14:4 (Justise Winslow 6, Ellington 3, Kelly Olynyk in Wade 2, Hassan Whiteside 1) in se dobre štiri minute pred koncem oddaljili za 11 točk (92:81).

Ekipa Philadelphie se je v preostalem času skušala vrniti v igro za zmago, a ji to ni uspelo. Minuto in 24 sekund pred koncem je zaostanek znižala na 5 točk (101:96), po zadnjem zvoku sirene pa izgubila s 108:99.

Daleč najkoristnejši igralec Miamija je bil Hassan Whiteside, ki je dosegel 26 točk, 8 skokov, 2 blokadi in podaji ter 1 pridobljeno žogo, naš Goran Dragić pa je v 33 minutah vpisal 7 točk (2/10 za dve in 1/3 za tri) in podaj, 5 skokov in 3 pridobljene žoge ter tako šele enajstič v sezoni srečanje končal brez dvomestnega števila točk.

Miami Heat je s 35. zmago v sezoni zadržal 7. mesto na lestvici vzhodne konference, mesto pred njim pa še zmeraj zasedajo Philadelphia 76ersi (35-29), ki pa imajo zdaj le še 2 poraza manj.