Zlatorog na vrh lige za obstanek

S srečanjem med LTH Castingsom in Zlatorogom se je v državnem prvenstvu za članske košarkarje začelo 2. kolo lige za obstanek.V Škofji Loki so do tesne zmage prišli gostje, ki so po štiridesetih minutah igre zmagali s 74:73.

(foto: KK Zlatorog)

Laščani so z drugo zaporedno zmago v ligi za obstanek prevzeli vodilno mesto, Škofjeločani pa so z drugim zaporednim porazom na lestvici zdrsnili na 4. mesto.

Gostitelji so tekmo začeli odlično in z razigranima Davidom Kraljem in Janom Strmčnikom (oba 8 točk) po desetih minutah vodili že s 23:10, potem pa so se gostje prebudili, v drugi četrtini dosegli kar 32 točk (Marko Popović 12) in pred odhodom na glavni odmor izid poravnali na 42:42.

Štajerci niso popuščali niti v nadaljevanju. V tretji četrtini so na krilih 11 točk Urbana Durnika prišli do prednosti 7 točk (56:63), v zadnjih desetih minutah pa bili dovolj osredotočeni, da Gorenjcem niso dovolili priti do meta za zmago.

Najkoristnejši igralec in prvi strelec Zlatoroga je bil Črnogorec Marko Popović, ki je vknjižil 24 točk, 8 skokov in 1 podajo, najbolj učinkovit igralec in prvi strelec LTH Castingsa pa je bil David Kralj, ki je zbral 28 točk, 3 skoke, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo.

Ostali tekmi 2. kola lige za obstanek bosta na sporedu v soboto. Hopsi bodo ob 19. uri gostili Mesarijo Prunk Sežano, Terme Olimia Podčetrtek pa bo ob isti uri gostoval pri Celju. Obračun med Celjani in Podčetrtčani si boste lahko ogledali tudi v neposrednem spletnem prenosu

Liga Nova KBM za obstanek, 2. kolo:

Četrtek, 8. marec:

LTH CASTINGS - ZLATOROG LAŠKO 73:74 (23:10, 19:32, 14:21, 17:11)

Kralj 28, Strmčnik 18, Čergič 10; Popović 24, Durnik 20, Barič 13.

Jaka Hladnik, trener LTH Castingsa:

"Za nami je nova težka tekma, na žalost pa nam je malo zmanjkalo, da bi presenetili favorizirane Laščane. Prepoceni smo zapravili prednost v drugi četrtini. Po poškodbi Vjekoslava Petrovića se je že tako majhno število igralcev v rotaciji še zmanjšalo, a fantje vse bolj kažejo svoj karakter in dokazujejo, da se lahko enakovredno kosajo z vsako ekipo."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:

"Čestitam domačinom za dobro predstavo. Mi smo danes srečno odnesli zmago domov."