Krka in Primorska naredili ogromen korak proti zaključnemu turnirju

Do konca rednega dela druge divizije lige ABA nas ločita le še trije krogi, na štirih mestih, ki vodijo v polfinale, pa sta po 13. zmagi tudi Sixt Primorska in Krka.

(foto: Krka/Danilo Kesić)

Koprčani in Novomeščani so se v minulem 19. kolu zoperstavili Bosni Royal in Zrinjskemu ter ju ugnali z dvema (65:67) oziroma šestimi točkami razlike (71:65).

Kot namigujeta že končna rezultata, sta bili izenačeni tekmi odločeni v napeti končnici.

Varovanci Simona Petrova so si zmago priigrali v zadnjih 20 sekundah, ko so nalet tekmecev ustavili s 4 zaporednimi prostimi meti Dina Cinca, izbranci Jurice Golemca pa v zadnjih 11 sekundah, ko so nasprotniki po 4 zaporednih točkah zgrešili trojko za prevzem vodstva.

Najkoristnejši igralec in najboljši strelec Krke je bil Srb/Bosanec Marko Jošilo, ki je dosegel 20 točk, 11 skokov, 3 podaje in 2 blokadi, pri Primorski pa je bil najbolj učinkovit Američan Shawn King, ki je zabeležil 8 točk in skokov, 2 podaji ter 1 blokado in pridobljeno žogo, prvi strelec pa je bil Hrvat Marjan Čakarun, ki je k zmagi prispeval 20 točk.

2. liga ABA, 19. kolo:

Sreda, 7. marec:

KRKA - BOSNA ROYAL 71:65 (17:14, 15:18, 19:15, 20:18)

Jošilo 20, Cinac 14, Đapa in Dimec 10; Šturanović 23, Knežević 19, Arslanagić 6.

Simon Petrov, trener Krke:

"Tekma, v kateri nismo bili dovolj sproščeni. Zavedali smo se, da rabimo zmago in nismo našli svoje igre. S čvrsto obrambo v nekaj minutah zadnje četrtine smo se le uspeli odlepiti od nasprotnika in prišli do pomembne zmage."

Četrtek, 8. marec:

ZRINJSKI - SIXT PRIMORSKA 65:67 (18:13, 19:20, 15:18, 13:16)

Smajlagić 22, Sokolović 10, Brummitt 7; Čakarun 20, Ferme 14, Mulalić 13.

VRHUNCI TEKME

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske:

"Čestitam igralcem za zasluženo zmago. Prav tako želim čestitati košarkarjem Zrinjskega za odlično borbo, kljub temu pa smo prva ekipa, ki je uspela zabeležiti zmago v Mostarju. Za nami je težka tekma. Ko nam ni stekel met iz igre, smo to nadomestili z odličnim skokom v napadu, to pa nam je na koncu prineslo zmago."