Članska ekipa Cinkarne Celja je na sedmi tekmi končnice regionalne lige WABA osvojila peti par točk. Niz neporaženosti na domačem parketu je podaljšala z zmago nad beograjsko Crveno zvezdo (80:63).

(foto: Gojko Kusić)

Beograjčanke so bile v Celju enakovredne nasprotnice le prvih deset minut, ki so jih dobile s 16:15, nato pa so pobudo in tudi vodstvo prevzele Celjanke.

Slednje so bile izrazito boljše tekmice predvsem v drugi in četrti četrtini, saj so teh dvajset minut tudi po zaslugi boljšega skoka v obrambi (na koncu 31:20) in številčnejših podaj (na koncu 25:12) dobile z delnim izidom 44:27. V tem obdobju so največ točk prispevale Oderah Chidom (13), Larisa Ocvirk (12) in Aleksandra Krošelj (10).

Aktualne prvakinje so zmago potrdile v drugi polovici zadnje četrtine, ko so prednost 8 točk iz tretjega dela igre (58:50), z 11 zaporednimi točkami (Chidom 8 in Ocvirk 3), v 36. minuti povišale na 19 točk (74:55).

Naziva najkoristnejše igralke in prve strelke Celja sta si razdelili kapetanka Larisa Ocvirk (21 točk, 8 skokov, 2 podaji in ukr. žogi ter 1 blokada) in Američanka Oderah Chidom (21 točk, 9 skokov ter 1 podaja, ukr. žoga in blokada).

Cinkarna Celje pred zadnjim kolom superlige, v katerem bo 15. marca gostovala pri zagrebški Trešnjevki, zaseda vodilno mesto na lestvici.