Rogaška izgublja boj za uvrstitev v polfinale

Košarkarji Rogaške so na prvi tekmi 19. kola druge divizije lige ABA utrpeli 9. poraz, s čimer so zapravili priložnost, da bi se približali najboljšim štirim ekipam.

(foto: Vršac/Anđela Ivošev)

Slatinčani so sinoči gostovali pri srbskem Vršcu in klonili s 76:85 ter tako izgubili še drugo od zadnjih treh srečanj.

Varovanci Damjana Novakovića so na tekmi vodili le 25 sekund, pa še to v uvodni četrtini, ko so po 9. točki Rashuna Davisa povedli s 13:11, odločilni zaostanek pa so si priigrali v tretji četrtini, po kateri so zaostajali za 15 točk (65:50).

Najkoristnejši igralec Rogaške, ki se bo v zadnjih treh krogih rednega dela srečala še z Zrinjskim, Sixtom Primorsko in Dynamicom, je bil Mitja Nikolić, ki je dosegel 16 točk, 6 skokov ter 2 podaji in pridobljeni žogi.

Ostala slovenska predstavnika, Krka in Sixt Primorska, bosta tekmo 19. kola odigrala danes oziroma jutri. Novomeščani bodo danes ob 19. uri gostili Bosno Royal, Koprčani pa bodo jutri ob 17. uri gostovali pri Zrinjskem.