Miami Heat je v ligi NBA niz petih domačih tekem končal z izkupičkom 4 zmag in 1 poraza. Štiriintrideseto zmago v sezoni je vpisal na dvoboju s Phoenix Sunsi, ki jih je sinoči v American Airlines areni premagal s 125:103.

(foto: Miami Heat)

Na obračunu med Vročico in Sonci ni bilo pretirano vroče, saj so gostitelji po prvem polčasu vodili z 61:48, po novi toči točk v drugem polčasu (64) pa zmagali s prepričljivo razliko 22 točk. Phoenix Sunsi so s 47. porazom tudi teoretično izpadli iz boja za končnico.

Na strani Floridčanov je kar 7 igralcev doseglo dvomestno število točk, največ (24) pa jih je prispeval Hassan Whiteside, ki je bil z dodatnimi 14 skoki, 3 blokadami ter 2 podajama in pridobljenima žogama tudi najkoristnejši igralec moštva.

Goran Dragić je v 23 minutah zabeležil 17 točk (2/2 za eno, 6/6 za dve in 1/4 za tri), 5 podaj in 1 skok, njegovo povprečje na zadnjih petih tekmah pa je bilo 29 minut, 15,2 točki, 6 podaj in 3,6 skoka.

Miami Heat je z novo zmago na lestvici vzhodne konference napredoval na 7. mesto, mesto pred njim pa zdaj zasedajo Philadelphia 76ersi (34-28).