Grosuplje do prve zmage v drugem delu

V drugem delu državnega prvenstva za članske košarkarice se je v nedeljo zvrstila tretja tekma 3. kola, na kateri so se soočile igralke Maribora in Grosuplja.

(foto: KZS/Aleš Fevžer)

V mariborski dvorani Tabor so bile uspešnejše Grosupeljčanke, ki so Mariborčanke ugnale z 71:65.

V prvih 30 minutah igre (51:49) so se gostiteljice in gostje kar devetkrat izmenjale v vodstvu, odločilni trenutek tekme pa je nastopil med 35. in 38. minuto, ko so varovanke Slavka Duščaka minimalni zaostanek (59:58) s 7 zaporednimi točkami (Maša Gabrijel 3, Tinkara Zoran in Lea Debeljak 2) spremenile v vodstvo s 65:59.

Pri Grosuplju sta si naziv najkoristnejše igralke razdelili Tinkara Zoran (18 točk, 5 skokov, 2 podaji in 1 ukr. žoga) in Teja Goršič (14 točk, 10 skokov, 3 podaje in 1 ukr. žoga), pri Mariboru pa je bila najbolj učinkovita Tina Cvijanovič (21 točk, 7 podaj ter 2 skoka in ukr. žogi).

Zadnja tekma 3. kola drugega dela prvenstva bo na sporedu v sredo, ko se bosta v Ljubljani ob 19. uri srečali mestni tekmici Akson Ilirija in Ježica.

1. SKL za ženske, 3. kolo 2. dela:

Nedelja, 4. marec:

MARIBOR - GROSUPLJE 65:71 (16:17, 19:12, 16:20, 14:22)

Cvijanovič 21, Kuzma 14, Hočevar 8; Zoran 18, Goršič 14, Gabrijel 12.

Žiga Ravnikar, trener Maribora:

"V odločilnih trenutkih tekme smo prikazali premalo odločno igro. Ta poraz jemljemo kot spodrsljaj, zato pa je zaslužna tudi nasprotna ekipa, kateri čestitam za zasluženo zmago."

Slavko Duščak, trener Grosuplja:

"Odigrali smo zelo dobro srečanje. Takšno tekmo smo v tem trenutku tudi potrebovali. Dobili smo skok, zaustavili najboljše igralke Maribora in v obrambi pokazali pametno igro. Končnico smo odigrali rutinirano in prišli do zaslužene zmage."