Novinec Krke prevelik zalogaj za pokalne prvake

V najmočnejšem državnem prvenstvu za članske košarkarje se je v nedeljo nadaljevala liga za prvaka, ki se bo končala v sredo z ljubljanskim derbijem med Petrolom Olimpijo in Ilirijo.

(foto: KK Krka)

Na zadnji dan prejšnjega tedna je bila na sporedu le ena tekma, na kateri sta se pomerili Krka in Sixt Primorska. V Novem mestu so si zmago priigrali Novomeščani, ki so Koprčane po 40 minutah igre ugnali z 80:76.

Nekdanji in aktualni državni prvaki so bili v prvem polčasu nadvse izenačeni (42:39), v tretji četrtini pa so gostje z dvema delnima nizoma (6:0 in 8:0; Mirko Mulalić 6 točk) naredili preobrat in pred četrto četrtino povedli s 57:52.

V zadnjih desetih minutah pa smo videli nov zasuk. Gostitelji so s tremi zaporednimi trojkami v režiji Marka Jošila in Saše Zagorca vodstvo prevzeli že v 33. minuti (61:57), potem pa ga niso več izpustili iz rok.

Do odločilne prednosti so prišli v zadnji minuti, ko sta Domen Bratož in Jošilo, po znižanju Marjana Čakaruna na 74:71, dosegla 6 zaporednih točk in Krko, 23 sekund pred koncem tekme, oddaljila na +9 (80:71).

Na strani Krke, pri kateri je največ točk zbral novinec in slovenski članski reprezentant Saša Zagorac (20), je bil najkoristnejši igralec Srb/Bosanec Marko Jošilo, ki je zabeležil 13 točk, 9 skokov in izsiljenih os. napak, 6 podaj in 1 pridobljeno žogo, na strani Sixta Primorske pa je bil najbolj učinkovit Daniel Vujasinović, ki je vpisal 6 podaj, 5 točk, 2 skoka in 1 pridobljeno žogo.

Liga Nova KBM za prvaka, 1. kolo:

Nedelja, 4. marec:

KRKA - SIXT PRIMORSKA 80:76 (21:20, 21:19, 10:18, 28:19)

Zagorac 20, Jošilo in Dimec 13, Cinac 9; Rebec 17, Čakarun 15, Joksimović in Mulalić 12.

Simon Petrov, trener Krke:

"Težka tekma, tako kot je bilo tudi pričakovati, saj je Primorska zelo kakovostno moštvo. Za zmago smo morali dati vse od sebe, a s srčno in borbeno igro ter glasno spodbudo s tribun nam je uspelo."

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:

"Čestitke Krki za zasluženo zmago. Imeli smo svoje priložnosti, vendar v nekaterih situacijah reagirali nespametno. Kljub vsemu smo se dobro borili."