Celjanke in Kranjčanke zlahka do nove zmage

V soboto sta se v državnem prvenstvu za članske košarkarice zvrstili prvi dve tekmi 3. kola drugega dela, na katerih so se pomerile ekipe Konjic in Cinkarne Celja ter Triglava in Domžal.

(foto: ŽKK Cinkarna Celje)

Nov par točk so si pričakovano pripisale državne prvakinje in podprvakinje, ki so Konjičanke in Domžalčanke odpravile z več kot 30 točkami razlike.

Celjanke so nasprotnice porazile s 86:53, Kranjčanke pa so tekmice premagale s 95:31.

Varovanke Damirja Grgića in Ernesta Novaka so si prvo večjo prednost priigrale že v prvi četrtini, ko so povedle že s 16 (6:22) oziroma 15 (24:9) točkami razlike, do neulovljive prednosti pa prišle v tretji četrtini, ko so se oddaljile že na 29 točk (35:64) oziroma 43 točk (69:27).

Najkoristnejše igralke včerajšnjih tekmic so bile Zala Friškovec (Celje; 22 točk, 10 skokov, 5 ukr. žog in 3 podaje), Tea Ramšak (Konjice; 21 točk, 4 skoki in 1 ukr. žoga), Rebeka Abramovič (Triglav; 25 točk, 13 ukr. žog, 5 podaj in 4 skoki) in Vanja Tajher (12 točk, 6 skokov, 3 ukr. žoge in 2 podaji).

Preostali dve tekmi 3. kola bosta na sporedu danes oziroma prihodnjo sredo. Danes ob 19. uri se bosta udarila Maribor in Grosuplje, v sredo ob isti uri pa Akson Ilirija in Ježica.

1. SKL za ženske, 3. kolo 2. dela:

Sobota, 3. marec:

KONJICE - CINKARNA CELJE 53:86 (17:26, 8:16, 13:24, 15:20)

Ramšak 21, Božičevič 9, Einfalt in Podgrajšek 8; Friškovec 22, Slonjšak 18, Marić in Delić A. 16.

Stojan Fink, trener Konjic:

"Lahko rečem, da sem bil zadovoljen."

Damir Grgić, trener Cinkarne Celja:

"Čestitam mojim igralkam za zasluženo zmago. Tekme nismo najbolje odprli, na koncu pa vendarle prišli do visoke zmage. Čestitke tudi Konjičankam za dobro igro."

TRIGLAV - DOMŽALE 95:31 (24:12, 22:8, 23:7, 26:4)

Abramovič 25, Jesenšek 21, Jakobčič 19; Tajher 12, Grintal 5, Dremel 4.

Ernest Novak, trener Triglava:

"Čestitke dekletom za pristop."

Vlado Velikonja, trener Domžal:

"Zmagala je boljša ekipa, ki je uspela z agresivno obrambo uspela povsem odrezati naše niti in je izredno visoko premagala našo zdesetkano ekipo. Lahko jim le čestitam za vrhunsko predstavo.