Miami Heat je v severnoameriški ligi NBA zadržal več kot 50-odstotno uspešnost. Na 63. tekmi sezone je gostil Detroit Pistonse in vknjižil 33. zmago.

(foto: Miami Heat)

Vročica je Bate ugnala s 105:96 in tako na zadnjih štirih tekmah dosegla še tretji uspeh.

Floridčani so do zmage prišli v zadnjih petih minutah, ko so po približanju gostov na -7 (94:87) naredili delni izid 7:2 in se pred zadnjimi tremi minutami igre oddaljili na 12 točk (101:89).

Za zmago Miamija sta največ točk (17) vpisala Josh Richardson in Kelly Olynyk, Goran Dragić pa je v 30 minutah prispeval 13 točk (4/4 za eno, 3/7 za dve in 1/2 za tri), 5 podaj, 2 skoka ter pridobljeni žogi.

Poleg zmage se je Gogi razveselil tudi novega rekorda, saj je na tekmi presegel mejo 1265 podaj v dresu Miami Heata, s čimer je postal 6. najboljši podajalec v zgodovini kluba.

S 33 zmagami in 30 porazi se Miami Heat na lestvici vzhodne konference nahaja na 8. mestu, sedmo mesto pa trenutno zasedajo Milwaukee Bucksi (33-29).