Štiriindvajseti krog rednega dela Evrolige se za slovenske legionarje ni izkazal za srečnega, saj sta v njem zmago vknjižila le Beno Udrih in Alen Omić.

(foto: arhiv Alena Omića)

Žalgiris je brez Udriha z 90:74 premagal Barcelono Lasso, Omić je s Crveno zvezdo prav tako doma z 80:76 ugnal Unicajo, ostali štirje slovenski košarkarji pa so bili poraženi.

Aleksej Nikolić je z Brosejem s 70:86 izgubil proti Valencii, Anadolu Efes je brez poškodovanega Zorana Dragića prav tako v gosteh s 64:77 klonil proti Armaniju, Luka Dončić in Anthony Randolph pa sta z Realom doma s 83:86 morala priznati premoč branilcu naslova Fenerbahčeju.

Španski državni prvaki so bili v igri za zmago vse do zadnjih šestih sekund, potem pa je trikratni prvak Evrolige Kostas Sloukas izsilil osebno napako Jayceeja Carrolla in z dvema prostima metoma dokončno odločil zmagovalca tekme.

Med slovenskimi predstavniki je bil znova najbolj učinkovit Luka Dončić, ki je srečanje po 28 odigranih minutah končal pri 14 točkah (3/4 za eno, 4/5 za dve in 1/4 za tri), 4 podajah ter 1 skoku in pridobljeni žogi (indeks 17).

Randolph je v 20 minutah vpisal 9 točk (3/5 za dve in 1/3 za tri), 4 skoke in 2 podaji, Nikolić je v 5 minutah dosegel 5 točk (1/1 za dve in tri), Omić pa je v 3 minutah ostal brez točk (0/2 za eno), zabeležil pa je 1 skok.

Po 24. krogih so v četrtfinale trenutno uvrščeni CSKA (19 zmag in 5 porazov), Olympiacos (17-7), Fenerbahče Dogus (17-7), Žalgiris (15-9), Real Madrid (14-10), Himki (14-10), Panathinaikos Superfoods (14-10) in Maccabi Fox (12-12). Crvena zvezda zaseda 11. mesto (10-14), Brose 13. (9-15), Anadolu Efes pa zadnje, 16. mesto (6-18).