Z uvodno tekmo lige za obstanek med Termami Olimio Podčetrtkom in LTH Castingsom se je včeraj začel drugi del lige Nove KBM, v kateri se bo danes začela tudi liga za prvaka.

(foto: KK Terme Olimia Podčetrtek)

Pomembno zmago so vknjižili Podčetrtčani, ki so gostujoče Škofjeločane premagali z 92:80.

Obračun so bolje začeli gostje, ki so po kar 11 točkah Jana Dornika prvo četrtino dobili z 20:19, potem pa so se gostitelji prebudili, v naslednjih dvajsetih minutah dali kar 52 točk (Jure Štruc 15, Matija Radanovič 12, Anže Cerkovnik 8, Sedin Karavdić 7, Tadej Tabak 6, Nejc Strnad 3 in Patrik Tabak 1) prejeli pa le 27 točk in pred zadnjo četrtino povedli z 71:47.

Razigrani izbranci trenerja Tihomirja Tabaka so s 14. točko Karavdića svojo prednost v 32. minuti povišali še na 30 točk (79:49), varovanci Jake Hladnika, pri katerih novinec Željko Markovič še ni bil v postavi, pa so visok zaostanek v preostalem času uspeli znižati le na 12 točk (92:80).

Najkoristnejši igralec Term Olimia Podčetrtka je bil Nejc Strnad, ki je dosegel 22 točk, 3 podaje, 2 pridobljeni žogi in 1 skok, najbolj učinkovit igralec LTH Castingsa pa je bil Jan Dornik, ki je zbral 21 točk, 14 skokov, 4 pridobljene žoge, 3 blokade in 1 podajo.

Prvo kolo lige za obstanek se bo danes nadaljevalo in hkrati končalo z dvobojema med Celjem in Hopsi (19.00) ter Zlatorogom in Mesarijo Prunk Sežano (19.00).

Liga Nova KBM za obstanek, 1. kolo:

Petek, 2. marec:

TERME OLIMIA PODČETRTEK - LTH CASTINGS 92:80 (19:20, 24:15, 28:12, 21:33)

Strnad 22, Cerkovnik, Štruc in Radanovič 15, Karavdić 14; Dornik 21, Strmčnik 15, Kralj 13.

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka:

"Prva tekma je vedno težka. Prisotna je bila nervoza, kar se je poznalo v prvi četrtini. Nato smo se sprostili, prevzeli kontrolo nad igo in po pričakovanjih prišli do dveh točk. Čestitam mojim košarkarjem za zmago."

Jaka Hladnik, trener LTH Castingsa:

"Čestitke Podčetrtčanom za povsem zasluženo zmago. Nas še vedno mučijo poškodbe, a to ne sme biti izgovor za prevelik padec v tretji četrtini, ki nas je stala boljšega rezultata. Čeprav smo zbrali kar 41 skokov, bo potrebno v naši igri še marsikaj popraviti, predvsem v obrambi."