Članska ekipa Cinkarne Celja je sinoči nastopila na novi tekmi končnice regionalne lige WABA in v gosteh pri črnogorski Budućnosti doživela tretji poraz v ligaški sezoni (59:50).

(foto: ŽKK Cinkarna Celje)

V Podgorici so gledalci spremljali izenačen obračun, ki je bil odločen šele v zadnji četrtini.

Slednjo so z 21:12 dobile Črnogorke, pri katerih igra tudi nekdanja Celjanka, Srbkinja Sanja Orozović, ki so do zmage prišle po zaslugi izvrstne igre v prvih petih minutah, ko so dosegle kar 18 zaporednih točk in razliko v 35. minuti povečale na prav toliko točk (56:38).

Celjanke so prvi koš v zadnjem delu srečanja dosegle šele v naslednjem napadu, ko je za dve točki zadela Američanka Oderah Chidom, kljub boljši igri v zadnjih minutah pa je zmagala ostala v Črni gori.

Najkoristnejša igralka in najboljša strelka tekme je bila prav Chidomova, ki je z 19 točkami in 10 skoki vknjižila dvojnega dvojčka, v kar 37 minutah igre pa je dodala še 2 pridobljeni žogi in blokadi ter 1 podajo.

Cinkarna Celje je kljub porazu ostala na prvem mestu Superlige in je že uvrščena na zaključni turnir najboljše četverice.