Miami Heat je na 62. tekmi sezone lige NBA utrpel 30. poraz, ki so mu ga na domačem parketu zadali 16-kratni ligaški prvaki, Los Angeles Lakersi.

(foto: Miami Heat)

Jezerniki so Vročico porazili s 131:113 in s tem prekinili njen niz dveh zaporednih zmag, sami pa svoj zmagoviti niz podaljšali na štiri zmage.

Varovanci Erika Spoelstre so si največji zaostanek priigrali v drugi četrtini, ko so jim gostje natrosili kar 40 točk (40:26), vzroke za poraz pa morajo iskati v obrambi, saj so v letošnji sezoni prvič prejeli več kot 125 točk.

Floridčani so samo izza črte za tri točke prejeli 48 točk (16/29 oz. 55,2 %), sami pa so z razdalje metali z zgolj 29-odstotno natančnostjo (9/31 oz. 29 %).

Vročici, pri kateri je največ točk zbral Dwyane Wade (25), sta največ težav povzročala organizator igre Isaiah Thomas in krilni center Julius Randle, ki sta skupaj dosegla kar 54 točk, 10 skokov in 8 podaj.

Goran Dragić je na parketu preživel 34 minut, v tem času pa je zabeležil 19 točk (3/4 za eno, 8/14 za dve in 0/5 za tri), 7 podaj, 4 skoke in 1 pridobljeno žogo.

Miami Heat je kljub porazu na lestvici vzhodne konference zadržal 8. mesto, za vrat pa mu dihajo Detroit Pistonsi, ki za njim zaostajajo le še za 3 zmage.