Miami Heat je po treh zaporednih porazih nanizal dve zmagi, saj je po Grizlijih iz Memphisa sinoči pred domačimi navijači ugnal še 76erse iz Philadelphie.

(foto: Miami Heat)

Goran Dragić je bil od Hrvata Daria Šarića in Italijana Marca Belinellija boljši s 102:101, odločilni koš pa je Vročica dosegla 5,9 sekunde pred koncem tekme, ko je Dwyane Wade preigral Roberta Covingtona in Bena Simmonsa ter zadel met s približno sedmih metrov.

Gostitelji so sicer zaostajali po prvi (17:24), drugi (45:48) in tudi tretji četrtini (73:75), četrto četrtino pa so po 15 točkah prvega strelca tekme Wada (27 točk) dobili z 29:26.

Dragić je k zmagi prispeval 21 točk (2/2 za eno, 5/12 za dve in 3/5 za tri), v 33 minutah igre pa je zbral še 6 skokov in 5 podaj.

Miami Heat, ki se bo v četrtek na Floridi pomeril z Los Angeles Lakersi, se je z 32. zmago na lestvici vzhodne konference približal sedmouvrščeni Philadelpii, s katero se je izenačil po številu zmag.