Primorska z zmago potrdila prvo mesto

S tekmo med Ilirijo in Sixtom Primorsko se je v nedeljo zaključilo 17. kolo lige Nova KBM. Zadnji par točk so si pripisali Koprčani, ki so z 12. zmago potrdili osvojitev prvega mesta po rednem delu.

(foto: Sixt Primorska)

Na rezultatsko nepomembnem srečanju je vodilna ekipa državnega prvenstva v Hali Tivoli zmagala s 87:66 in s tem prekinila niz dveh zaporednih porazov.

Dvoboj so bolje začeli Ljubljančani, ki so po prvih točkah Luke Vončine, Žana Marka Šiška in Stipeta Modrića uvodoma povedli z 9:2, v drugi polovici prve četrtine pa so bolj učinkovito igro pokazali Koprčani, ki so na krilih 15 točk tria Marjan Čakarun - Nebojša Joksimović - Matic Rebec naredili preobrat in v drugo četrtino odšli z naskokom 5 točk (21:26).

Potek druge periode igre je bil podoben dogajanju v prvih desetih minutah, zato so na glavni odmor z večjim zadovoljstvom odkorakali gostje, ki so si pred začetkom drugega polčasa zagotovili prednost 4 točk (38:42).

Izbranci Jurice Golemca v tretji četrtini niso popustili, temveč so razliko povečevali iz minute v minuto. Najvišjo so postavili med 23. in 28. minuto, ko so se z delnim izidom 18:5 (King in Zupan 4, Vujasinović in Rebec 3, Mulaić in Hodžić 2) oddaljili na 17 točk (50:67).

Omenjeni zaostanek varovanci Saše Dončića v zadnji četrtini niso uspeli nadoknaditi. Razliko so dvakrat znižali na -10 (57:67 in 59:69), po 5 zaporednih točkah Mirka Mulalića pa klonili s 66:87.

Najkoristnejši igralec Sixta Primorske je bil Hrvat Marjan Čakarun, ki je dosegel 15 točk, 8 skokov, 6 izsiljenih osebnih napak, 3 podaje in 1 pridobljeno žogo, najbolj učinkovit igralec Ilirije, za katero je prvič zaigral Dejan Čigoja, pa je bil Stipe Modrić, ki je zbral 13 točk, 7 skokov, 3 podaje in 1 pridobljeno žogo.

Liga Nova KBM, 17. kolo:

Nedelja, 11. februar:

ILIRIJA - SIXT PRIMORSKA 66:87 (21:26, 17:16, 14:25, 14:20)

Modrić in Šiško 13, Vončina 11, Čigoja 7; Mulalić 19, Čakarun 15, Zupan 14.

Saša Dončić, trener Ilirije:

"Zaslužena zmaga Sixt Primorske. Na tekmo smo se s psihološkega stališča slabo pripravili, kar je bila povsem moja krivda."

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske:

"Čestitke fantom za zmago. Danes smo igrali z več energije kot na prejšnjih tekmah, kar je bil tudi naš cilj. Zmage smo si želeli bolj kot Ilirija, kar se je videlo tudi na parketu. Rezultatsko nam zmaga sicer ne pomeni nič, je pa zelo pomembna za našo psihološko stanje."