Petrol Olimpija je v 20. kolu regionalne lige ABA dosegla 8. zmago. V Hali Tivoli je gostila Partizan in ga po razburljivem podaljšku premagala z 89:87.

(foto: Petrol Olimpija/Aleš Fevžer)

Ljubljančani so po prvem polčasu zaostajali s 36:37, ko so po zaslugi neprepričljive igre ob koncu tretje četrtine zaostanek povečali na 10 točk (52:62), pa je že kazalo, da bodo Beograjčani v zadnji četrtini dokončno prevladali in vpisali 11. zmago.

A zgodilo se je ravno obratno. Gostitelji so s pomočjo kar 12 točk Jana Špana (prav vse je dosegel izza črte za tri točke) uprizorili neverjeten preobrat in 74 sekund pred iztekom časa povedli s 77:75. V naslednjem napadu so gostje poravnali izid na 77:77, v preostalih 52 sekundah pa niti enim niti drugim ni uspelo zadeti koša zmago.

V podaljšku sta bila dvobojevalca zadnjič izenačena minuto in 14 sekund pred koncem (84:84), potem pa sta za zmaje zadela Talor Battle in Devin Oliver ter 14 sekund pred zadnjim sodnikovim žvižgom njihovo prednost povišala na 4 točke. Šestkratni prvaki lige ABA so do zmage skušali priti z meti za tri točke. Prvega so zadeli, drugega in s tem zadnjega pa tri sekunde pred koncem tekme zgrešili in posledično izgubili s 87:89.

Na strani zmagovalcev so 10 ali več točk dosegli Gregor Hrovat (22), Jan Špan (16), Devin Oliver (13) in Mirza Begić (11), njihov najkoristnejši igralec pa je bil Oliver, ki je k strelskemu izkupičku pristavil še 6 skokov in podaj, 2 blokadi ter 1 pridobljeno žogo.

S tretjo zaporedno zmago se je Petrol Olimpija na lestvici lige ABA obdržala na 8. mestu, v zadnjih dveh kolih rednega dela pa jo čakata še dvoboja z FMP-jem (3. marca v gosteh) in Zadrom (12. marca doma).

Liga ABA, 20. kolo:

Sobota, 10. februar:

PETROL OLIMPIJA - PARTIZAN 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10)

Hrovat 22, Špan 16, Oliver 13; Williams Gross 23, Vaughn 17, Veličković 12.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"Mislim, da so vsi, ki so si tekmo ogledali, prišli na svoj račun. Obe ekipi sta prikazali dobro košarko. O zmagovalcu je odločila ena žoga. Mislim, da smo si zmago prigarali z dobro obrambo. Dobro smo limitirali glavne igralce, mogoče nas je nekoliko presenetil Vaughn. Vsekakor pomembna zmaga za nas, predvsem za samozavest pred pokalom Spar."