Hopsi ohranili upe po preboju v končnico

Z obračunom med Ilirijo in Sixtom Primorsko se bo danes končal 17. krog lige Nova KBM, ki je v soboto ponudil tri zanimive dvoboje, na katerih so slast zmage okusili košarkarji Hopsov, Krke in Šenčurja Gorenjske gradbene družbe.

(foto: KZS/Aleš Fevžer)

V gosteh so slavili le Šenčurjani, ki so s 85:82 ugnali Helios Sunse, Polzelani in Novomeščani pa so doma premagali Šentjur (85:74) oziroma Zlatorog (69:58).

Glede na to, da se za vstop v ligo za prvaka borijo le še izbranci Boštjana Kuharja in Jakše Vulića, smo slovenski košarkarski navdušenci največ pozornosti namenili tekmi med Hopsi in Šentjurjem.

V prvih sedmih minutah smo spremljali izenačeno igro, v kateri si nobena stran ni priigrala več kot 4 točke naskoka, potem pa so Polzelani odločno krenili v napad in po 7 zaporednih točkah (Dejan Ćup 3, Milojko Vasilić in Urban Bukovič 2) prvo četrtino dobili s 25:18.

Gostitelji so na krilih 7 točk Ivana Držića v 14. minuti prednost povišali na 12 točk (34:22), tehtnico pa na svojo stran dokončno prevesili v zadnjih dveh minutah tretje četrtine, v katerih so z razigranim triom Andraž Rogelja - Tjaž Rotar - Dejan Ćup naredili delni izid 12:2 in pred četrto četrtino razliko povečali na velikih 22 točk (70:48).

Najkoristnejši igralec tekme je bil Bosanec Dejan Ćup, ki je za zmago Hopsov prispeval 16 točk, 5 podaj, 4 skoke, 2 blokadi in 1 pridobljeno žogo.

O zadnjem potniku v ligo za prvaka bo tako odločalo zadnje kolo rednega dela lige Nova KBM, v katerem se bodo Hopsi v gosteh pomerili z Zlatorogom, Šentjur pa bo doma gostil Rogaško.

Liga Nova KBM, 17. kolo:

Sobota, 10. februar:

HOPSI POLZELA - ŠENTJUR 85:74 (25:18, 17:18, 28:12, 15:26)

Rogelja 17, Ćup 16, Držić 12; Popadić 20, Allen 14, Pešić 12.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Zmagali smo pomembno tekmo. Ta zmaga nam daje pogojno možnost, da se uvrstimo v ligo za prvaka. Upam, da bo zadnje kolo rednega dela prvenstva odigrano korektno do vseh ekip."

Jakša Vulić, trener Šentjurja:

"Zaslužena zmaga Hopsov, ki so tekmo odigrali agresivnejše od nas. Hitro so vzpostavili svoj ritem igre. V naši igri je bil pretok žoge preslab, premajhno je bilo tudi število asistenc. To je glavni razlog, da smo na tako zahtevnem gostovanju izgubili. Tekmo moramo čimprej pozabiti in se osredotočiti na srečanje z Rogaško. Še vedno imamo vse v svojih rokah. Verjamem, da se nam bo s podporo naših navijačev uspelo uvrstiti v ligo za prvaka."

KRKA - ZLATOROG LAŠKO 69:58 (18:14, 21:16, 14:13, 16:15)

Kovačevič 15, Jošilo 12, Dimec in Cinac 8; Polutak in Thomas 16, Durnik 10, Popović 9.

Simon Petrov, trener Krke:

"Vidi se, da ima Zlatorog velike težave s poškodbami. Držali smo se dogovorjenega, odigrali dobro tekmo in jo mirno pripeljali do konca."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:

"Čestitke ekipi Krke za zmago, kateri želim veliko sreče v ligi za prvaka."

HELIOS SUNS - ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 82:85 (18:21, 22:21, 23:22, 19:21)

Pelko 20, Mahkovic 19, Đumić 18; Pavić 18, Pavković 15, Rizvić 11.

Jovan Beader, trener Helios Suns:

"Ves teden nismo uspeli normalno trenirati pet na pet, a vseeno ne bi smeli dovoliti, da nas Šenčur premaga na domačih tleh. Pa čeprav tekma ni imela nobenega rezultatskega pomena. Do priložnosti je prišlo kar nekaj mladih, nekateri so jo bolje izkoristili, drugi slabše. Gostom čestitke za zmago, mi pa časa za počitek nimamo veliko, saj nas že v ponedeljek čaka obračun z Olimpijo."

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
"Ne glede na to, da tekma ni odločala o ničemer, sta obe ekipi igrali na zmago. Izkoristili smo daljšo klop, saj je Helios igral brez treh nosilcev igre, in na koncu prišli do zaslužene zmage."