Miami Heat se je po petih zaporednih porazih okrepil z branilcem Dwyanom Wadom, poteza vodstva trikratnih prvakov lige NBA pa je že obradila prve sadove.

(foto: Miami Heat)

Vročica je namreč na sinočnji tekmi proti Milwaukee Bucksom zmagala z 91:85 in s tem pred množico navdušenih domačih navijačev prekinila niz petih zaporednih porazov.

36-letni Wade, ki je v Miamiju igral že med leti 2003 in 2016 ter v tem obdobju Floridčanom pomagal osvojiti vse tri naslove prvaka, je za zmago prispeval 3 točke ter 2 skoka, blokadi, podaji in pridobljeni žogi, bolj kot njegov učinek pa je njegovim soigralcem dala krila njegova navzočnost, saj je D-Wade v tretji najbolj naseljeni zvezni državi ZDA tudi po odhodu v Chicago ostal nadvse priljubljen.

Varovanci Erika Spoelstre so do novega para točk prišli v zadnjih 30 sekundah četrte četrtine, ko so zadnjo ofenzivo gostov ustavili s trojko Wayna Ellingtona za 88:81, v preostalih 14 sekundah igre pa uspešno zadržali težko priborjeno prednost.

Prvi trije strelci Miamija so bili Tyler Johnson (19 točk), Josh Richardson (16) in Bam Adebayo (15), naš Goran Dragić pa je ob klavrnem metu iz igre (9,1 %; 3/3 za eno, 0/7 za dve in 1/4 za tri) v 27 minutah zbral 6 točk, 3 podaje in 2 skoka.

Miami Heat se je s 30. zmago na lestvici vzhodne konference približal šestouvrščenim Indiana Pacersom (31-25), osmouvrščeni Philadelphia 76ersi pa za njim sedaj zaostajajo za 3 zmage.