Koncu rednega dela tekmovanja se počasi približuje tudi šestnajsterica klubov Evrolige, ki je sinoči sklenila 22. krog. Med šesterico slovenskih košarkarjev je zmago dočakal le Alen Omić.

(foto: Crvena zvezda mts)

25-letni center je s Crveno zvezdo v Beogradu gostil Armani in ga po vseh štirih dobljenih četrtinah premagal s 100:89, Zoran Dragić, Aleksej Nikolić, Beno Udrih, Luka Dončić in Anthony Randolph pa so se morali zadovoljiti s porazom.

Dragić je z Anadolu Efesom z 68:79 klonil proti Unicaji, Nikolić je z Brosejem prav tako v gosteh z 69:77 izgubil proti aktualnemu prvaku Fenerbahčeju, Udrih je bil z Žalgirisom s 74:84 neuspešen proti Himkiju, Dončić in Randolph pa sta z Realom prav tako doma z 79:80 izgubila proti Olympiacosu.

Med slovenskimi predstavniki je bil še enkrat več najbolj učinkovit Luka Dončić, ki je po zapravljeni priložnosti za zmago tekmo končal pri 27 točkah (10/15 za eno, 7/8 za dve in 1/6 za tri), v 33 minutah igre pa je vknjižil še 13 izsiljenih osebnih napak, 3 podaje, 2 skoka ter 1 pridobljeno žogo in blokado (indeks 33).

Dragić je v 35 minutah dosegel 12 točk (3/3 za eno, 3/7 za dve in 1/5 za tri), 3 podaje in pridobljene žoge ter 2 skoka, Omić je v 19 minutah prispeval 11 točk (3/6 za eno in 4/5 za dve) in 1 podajo, Nikolić je v 19 minutah vpisal 7 točk (3/4 za eno, 2/3 za dve in 0/2 za tri), 3 skoke in podaje ter 1 pridobljeno žogo, Randolph je v 6 minutah zbral 4 točke (2/3 za dve in 0/1 za tri) in 1 skok, Udrih pa tokrat ni dobil priložnosti.

Po 22. odigranih krogih so v četrtfinale uvrščeni CSKA (17 zmag in 5 porazov), Olympiacos (15-7), Fenerbahče (15-7), Panathinaikos (14-8), Real Madrid (13-9), Žalgiris (13-9), Himki (13-9) in Maccabi Fox (12-10). Crvena zvezda je trenutno na 11. (9-13), Brose na 13. (8-14), Anadolu Efes pa na zadnjem, 16. mestu (6-16).

Evroliga, 22. kolo:

Četrtek, 8. februar:

UNICAJA - ANADOLU EFES 79:68 (23:12, 17:16, 21:27, 18:13)

VRHUNCI TEKME

Petek, 9. februar:

FENERBAHČE - BROSE 77:69 (16:13, 26:19, 19:16, 16:21)

CRVENA ZVEZDA MTS - AX ARMANI EXCHANGE OLIMPIA 100:89 (23:20, 27:25, 21:20, 29:24)

ŽALGIRIS - HIMKI 74:84 (26:15, 18:28, 15:18, 15:23)

REAL MADRID - OLYMPIACOS 79:80 (20:21, 19:24, 23:20, 17:15)