Slovenski organizator igre Goran Dragić v ligi NBA tempira formo za nastop na tekmi vseh zvezd. Na svojih zadnjih treh srečanjih je še drugič dosegel mejo 30 točk, a niti to ni prekinilo črnega niza Miami Heata.

(foto: Miami Heat)

Vročica je namreč proti gostujočim Raketam iz Houstona sinoči izgubila s 101:109 in niz porazov podaljšala že na število pet.

Floridčani so kljub boljšemu skoku in metu z razdalje večji del tekme zaostajali, saj nikakor niso znali zaustaviti Jamesa Hardna, zmagovalca pa so odločile zadnje tri minute, v katerih se gostitelji niso uspeli približati na manj kot 5 točk razlike.

Harden se je na koncu ustavil pri 41 točkah, 6 podajah, 4 skokih, 3 pridobljenih žogah in 1 blokadi, njegov nasprotnik na tekmi vseh zvezd lige NBA, Goran Dragić, pa je v 38 minutah dosegel 30 točk (6/7 za eno, 9/13 za dve in 2/4 za tri), 6 podaj, 3 skoke in 1 pridobljeno žogo.

31-letni Ljubljančan v mesecu februarju v povprečno 33 minutah na tekmo beleži 21,5 točke, 5 podaj, 4 skoke in 1,2 pridobljeni žogi.

Miami Heat je po 26. porazu na lestvici vzhodne konference ostal na 7. mestu, pred All Star vikendom pa ga čaka še ena domača tekma (9.2. proti Milwaukee Bucksom) in dve gostovanji (13. februarju proti Toronto Raptorsom in 14. februarja proti Philadelphia 76ersom).