Krka rešila slovensko čast

Po porazu Sixta Primorske in Rogaške je na tekmi 17. kola druge divizije lige ABA nastopila tudi Krka in v Novem mestu s 70:59 premagala črnogorski Teodo.

(foto: Krka/Danilo Kesić)

S tretjo zaporedno zmago so Novemeščani zadržali drugo mesto na lestvici, kjer so sedaj najbolj uspešni slovenski košarkarji.

Varovanci Simona Petrova so v prvih osmih minutah igre dosegli le 5 točk (5:17), po izgubljeni uvodni četrtini (13:17) pa so zaigrali bolj učinkovito, s kar sedmimi različnimi strelci (Jošilo 7, Škedelj 5, Dimec 4, Šiška 3, Bratož, Cinac in Marinelli 2) vpisali 25 točk in na glavni odmor odšli z naskokom 5 točk (38:33).

Z novima točkama Matica Šiške so farmacevti v tretji četrtini prednost povišali na 12 točk (56:44), zmago pa dokončno potrdili v zadnjih petih minutah, ko so razliko 6 točk (59:53) z delnim izidom 11:4 (Kovačevič 5, Bratož, Jošilo in Škedelj 2) povečali na 13 točk (70:57).

Najkoristnejši igralec in prvi strelec tekme je postal Srb/Bosanec Marko Jošilo, ki je vknjižil 17 točk, 9 skokov in 6 podaj (indeks 26), Robert Abramovič, edini Slovenec na strani poražencev, pa je zbral 10 točk, 2 podaji in pridobljeni žogi ter 1 skok.