Košarka je zakon!

 
 
 

 

 

 

SLO košarka na FB

facebook

Primorska izgubila prvo, Rogaška pa peto mesto

V drugi diviziji regionalne lige ABA sta bili včeraj na sporedu prvi tekmi 17. kola, na katerih so zaigrali tudi košarkarji Sixta Primorske in Rogaške.


(foto: Vršac/Anđela Ivošev)

Oba slovenska predstavnika sta tokrat gostovala v Srbiji in se v domovino vrnila praznih rok. Koprčani so se pomerili z Vršcem in izgubili z 68:74, Slatinčani pa so se zoperstavili Borcu in bili poraženi z 78:92.

Tako Primorci, kot tudi Štajerci so dvoboj dokončno izgubili v drugi polovici četrte četrtine.

Igralci Rogaške so dobrih pet minut pred koncem tekme zaostajali za 11 točk (79:68), potem pa v manj kot štirih minutah prejeli 13 točk in dobro minuto pred zadnjim sodnikovim žvižgom zaostanek povečali na 18 točk (92:74), igralci Primorske pa so bili dobre štiri minute pred koncem tekme povsem poravnani z nasprotniki (64:64), nato pa prejeli 8 zaporednih točk in dve minuti pred iztekom časa zaostanek povečali na 8 točk (72:64).

Najkoristnejša igralca Rogaške sta bila Leon Šantelj (13 točk, 2 skoka ter 1 podaja in pridobljena žoga) in Američan Rashun Davis (21 točk, 6 podaj in 3 skoki), najbolj učinkovit igralec Sixta Primorske pa je bil Nebojša Joksimović (15 točk, 5 skokov in 3 podaje).

Sixt Primorska je s 6. porazom na lestvici zdrsnila na 3. mesto, Rogaška je z 8. porazom padla na 6. mesto, Krka pa pred današnjo domačo tekmo proti črnogorskem Teodu zaseda 4. mesto.

2. liga ABA, 17. kolo:

Torek, 6. februar:

VRŠAC - SIXT PRIMORSKA 74:68 (17:16, 15:19, 19:20, 23:13)

Mitrović, Glišić in Ostojić 9, Kutlešić, Veljković, Simeunović in Savović 8, Pašajlić 6; Mulalić 18, Joksimović 15, Ferme 12.

STATISTIKA

VRHUNCI TEKME

BORAC - ROGAŠKA 92:78 (34:20, 18:17, 23:21, 17:20)

Marinović 24, Balaban 16, Đoković 15; Davis 21, Đuranović 14, Šantelj 13.

STATISTIKA

Share

Komentarji   

 
0 #21 Hugo 16:36 09-02-2018
Ja slo kosarka vsako leto bolj nazaduje, kar je posledica dela kzs in trenerjev v klubih ki morajo naredit rezultat ne pa igralca. Igralci pri 16 ze morajo imeti zajetno minutazo ce hocejo, da se razvijejo v kaj vec kot lokalne faktorje. Saj pravim, da je Ferme za Rogasko dober igralec, za kaj vec pa se v tem okolju ne more razvit. Sredina, ki forsira tipe igralcev ala Drobnjak in vsako leto dva nova tujca, dva poceni amera ne bo nikoli resna ekipa. Saj niso slabi samo slo kosarka je na najnizjem nivoju v zadnjih letih, zato pa lahko Rogaska mesa strene. S takimi proracuni ne mores igrat niti srednjega razreda v Evropi, ze Slovaki, Madzari in celo Avstrici so ze na nasem nivoju.
Citat
 
 
+2 #20 Santa Lucia 13:56 09-02-2018
Bravo Portorož,bolje rečeno hvala Primorski,da jim je posodila 3 igralce,da ostanejo v ligi!
Kar se trenerjev tiče v mladinskih kategorijah se strinjam s Hugom!Samo poglejte si,kdo vse trenira mlajše selekcije v Portorožu,da o Primorski niti ne govorim,potem ti je lahko vse jasno.Mislim,da jih večina (trenerjev) skuša obveljavit svoj ego in svoje probleme.
Citat
 
 
+3 #19 Fredo 13:21 09-02-2018
Citati elita:
Citati Hugo:
Ferme je igralec za lokalni klub,kjer lahko potrosi veliko kolicino zog in je pol uspesen. Za kaj vec pa nima potencjala. Vujasinovic pa je tudi lokalni faktor iz tujine se je hitro vrnil saj je njegova statiskika bila zelo borna. V tujini ni stricev in moras pokazat kaj znas, on pa je mel vedno veter v hrbet. Ja kosarko katero gledamo po slo. igriscih danes pa je res porazna, vsekakor posledica krize slo. trenerjev. Vecina trenerje, ki trenira mlade ne obvlada trenerskega posla. Poglejte si posnetke trenerskih seminarjev za mlade, saj to je burleska, komu se zaupa treniranje mladih.

Krivično, kar si zapisal! Ko je Ferme zapuščal Rogaško nam je bilo zelo žal, a smo mu zaželeli srečno naprej. Za naš klub je naredil veliko, samo spomni se njegove razbite glave lani, ko je stisnil zobe in igral za uvrstitev Rogaške v finale.Pa to ni edino, je zelo borben in pripaden klubu. Tudi kot človek je dober in upamo, da se k nam enkrat vrne. Če ga ne poznaš, ne piši neumnosti.


Hugo ni naš, tak da pusti ti njega. Samo v Slatni vemo da je Fermi bog košarke in to bo tudi ostal!
Citat
 
 
+6 #18 elita 10:28 09-02-2018
Citati Hugo:
Ferme je igralec za lokalni klub,kjer lahko potrosi veliko kolicino zog in je pol uspesen. Za kaj vec pa nima potencjala. Vujasinovic pa je tudi lokalni faktor iz tujine se je hitro vrnil saj je njegova statiskika bila zelo borna. V tujini ni stricev in moras pokazat kaj znas, on pa je mel vedno veter v hrbet. Ja kosarko katero gledamo po slo. igriscih danes pa je res porazna, vsekakor posledica krize slo. trenerjev. Vecina trenerje, ki trenira mlade ne obvlada trenerskega posla. Poglejte si posnetke trenerskih seminarjev za mlade, saj to je burleska, komu se zaupa treniranje mladih.

Krivično, kar si zapisal! Ko je Ferme zapuščal Rogaško nam je bilo zelo žal, a smo mu zaželeli srečno naprej. Za naš klub je naredil veliko, samo spomni se njegove razbite glave lani, ko je stisnil zobe in igral za uvrstitev Rogaške v finale.Pa to ni edino, je zelo borben in pripaden klubu. Tudi kot človek je dober in upamo, da se k nam enkrat vrne. Če ga ne poznaš, ne piši neumnosti.
Citat
 
 
+2 #17 basket 00:34 09-02-2018
Mile, celotna Primorska je nastavljena z dolgorocnimi pogodbami, 2 leti. Do casa ko potece pogodba z ustanovitelji Primorske -Lastovka.

Kaksnen kratek rok? Vsak ki bo odsel s Primorske bo sel samo z odpovedjo pogodbe.noben si ne zeli sam oditi (redna placila, avti, svoj bus...) .teh pa bo nekaj...kolikor vem.
3 igralce ima Primorska v Portorozu, 1 nega v Skofji loki, verjetno se kaksnega drugje. Tako da fantom v clanski ekipi se ne pise dobro ce ne opravicijo ciljev.
Primorska naj samo spelje sezono na nivoju kot je startala- sedaj so cisto v *****.
Citat
 
 
+1 #16 guzman 23:58 08-02-2018
Citati Hugo:
Ferme je igralec za lokalni klub,kjer lahko potrosi veliko kolicino zog in je pol uspesen. Za kaj vec pa nima potencjala. Vujasinovic pa je tudi lokalni faktor iz tujine se je hitro vrnil saj je njegova statiskika bila zelo borna. V tujini ni stricev in moras pokazat kaj znas, on pa je mel vedno veter v hrbet. Ja kosarko katero gledamo po slo. igriscih danes pa je res porazna, vsekakor posledica krize slo. trenerjev. Vecina trenerje, ki trenira mlade ne obvlada trenerskega posla. Poglejte si posnetke trenerskih seminarjev za mlade, saj to je burleska, komu se zaupa treniranje mladih.

podpis pod tole predvsem za trenerje. Vse sami profesorji difovci, ki nimajo blage veze o košarki. Starše pa obvladajo. :oops:
Citat
 
 
0 #15 Mile 22:09 08-02-2018
Citati Hugo:
Primorska, ki forsira sistem egoistov ne more bit uspesna. Le Joksa je kolektiven igralec, to pa je premalo. Za ta denar s katerim razpolagajo bi z lahkoto pridobili igralce za kolektivno igro pa se kakega mladega domacega igralca bi razvili. Tak sistem na dolgi rok ne more bit uspesen.


Ce se obregnem se ob tale komentar... dej mi prosim povej klub, ki je v zadnjih 5 letih uspel igrati kolektivno in hkrati se uspel razviti mladega talenta (pa ne tipa rojc, mesicek, itd..).. se strinjam s tabo a me zanima ce je klub ki mu je uspel rezultat in razvoj igralcev
Citat
 
 
+4 #14 Mile 22:07 08-02-2018
Citati Hugo:
Ferme je igralec za lokalni klub,kjer lahko potrosi veliko kolicino zog in je pol uspesen. Za kaj vec pa nima potencjala. Vujasinovic pa je tudi lokalni faktor iz tujine se je hitro vrnil saj je njegova statiskika bila zelo borna. V tujini ni stricev in moras pokazat kaj znas, on pa je mel vedno veter v hrbet. Ja kosarko katero gledamo po slo. igriscih danes pa je res porazna, vsekakor posledica krize slo. trenerjev. Vecina trenerje, ki trenira mlade ne obvlada trenerskega posla. Poglejte si posnetke trenerskih seminarjev za mlade, saj to je burleska, komu se zaupa treniranje mladih.


Se strinjam, da so trenerji v mladih selekcijah po klubih precej smesni.. nazalost je glavni cilj v mladih selekcijah delanje rezultata ne pa igralcev.. krivdo za slabo trenersko stanje pripisujem tudi Kzs oz predvsem njim.. zveza bi morala vec sredstev vloziti v izobrazevanje in razoj.. ampak po ogledu spar konference pred dnevi, mi je jasno zakaj konkretno pada nivo pri nas.. debate in odnos na ravni kafane, da ne govorim o sami izvedbi zreba.. skratka, zveza je komkretno kriva za slabo stanje drzavne kosarke.. to da pa imamo 10-15 igralcev v tujini ki igrajo uspesno je pa predvsem plod lastnega njiovega dela, srece in vztrajnosti..
Citat
 
 
+9 #13 Hugo 14:42 08-02-2018
Ferme je igralec za lokalni klub,kjer lahko potrosi veliko kolicino zog in je pol uspesen. Za kaj vec pa nima potencjala. Vujasinovic pa je tudi lokalni faktor iz tujine se je hitro vrnil saj je njegova statiskika bila zelo borna. V tujini ni stricev in moras pokazat kaj znas, on pa je mel vedno veter v hrbet. Ja kosarko katero gledamo po slo. igriscih danes pa je res porazna, vsekakor posledica krize slo. trenerjev. Vecina trenerje, ki trenira mlade ne obvlada trenerskega posla. Poglejte si posnetke trenerskih seminarjev za mlade, saj to je burleska, komu se zaupa treniranje mladih.
Citat
 
 
+9 #12 mile 00:31 08-02-2018
Citati Hugo:
Primorska, ki forsira sistem egoistov ne more bit uspesna. Le Joksa je kolektiven igralec, to pa je premalo. Za ta denar s katerim razpolagajo bi z lahkoto pridobili igralce za kolektivno igro pa se kakega mladega domacega igralca bi razvili. Tak sistem na dolgi rok ne more bit uspesen.


No ja, niti ferme in vujasinovic nista ravno egoista.. je pa razvidno da je to projekt nastavljen na kratek rok (v letu, dveh želijo biti prvaki).. nekako podobno kakor Cedevita v Hrvaškem prvenstvu.. sicer že zadnjih nekaj let v ospredju, a se nikakor recimo ne more prikupiti zagrebčanom.. še vedno več ljudi na tekmah Cibone.. upam, da na primorskem uberejo boljšo pot
Citat
 

Dodaj komentar

Iskalnik