V elitnem španskem državnem prvenstvu za članske košarkarje so minuli vikend zaključili 19. kolo, v katerem so se slovenski legionarji znova spopadli med seboj.

(foto: MoraBanc Andorra)

Jaka Blažič je z MoraBanc Andorro v soboto gostil Luko Dončića, Anthonyja Randolpha in preostali del ekipe Reala, Luka Rupnik pa je z Montakit Fuenlabrado v nedeljo gostoval pri pomožnem trenerju Jaki Lakoviču in Retabet Bilbau.

Po bolj zbrani igri v zadnji četrtini sta si zmago izborila Blažič in Rupnik, ki sta rojaka ugnala z razliko 2 (89:87) oziroma 6 točk (77:83).

Med slovenskimi predstavniki je najbolj učinkovito igro zopet pokazal Luka Dončić, ki je v 25 minutah dosegel 13 točk (3/5 za eno, 5/7 za dve in 0/5 za tri), 5 skokov, 3 podaje in 1 blokado (indeks 15).

Randolph je v 5 minutah vknjižil 2 točki (1/1 za dve) ter 1 skok in pridobljeno žogo, Blažič je v 30 minutah prispeval 9 točk (5/5 za eno, 2/8 za dve in 0/1 za tri) in 6 skokov, Rupnik pa je v 13 minutah zbral 5 točk (1/2 za dve in tri), 2 podaji in pridobljeni žogi ter 1 skok in blokado.

Po 19. kolih so v končnico prvenstva uvrščeni Real Madrid (17 zmag in 2 poraz), Valencia (13-6), Barcelona Lassa (12-7), Unicaja (12-7), Baskonia (12-7), Montakit Fuenlabrada (12-7), Herbalife Gran Canaria (11-8) in Iberostar Tenerife (11-8).