Zlatorog po 12. porazu v ligo za obstanek

Štirikratni državni podprvak Zlatorog doživlja najtežje trenutke v svoji 48-letni zgodovini. V 16. kolu lige Nova KBM je v gosteh pri Iliriji utrpel drugi zaporedni poraz, po katerem je že znano, da bo redni del tekmovanja zaključil na enem od zadnjih dveh mest.

(foto: KK Zlatorog)

Laščani so v Ljubljani izgubili s 70:88 in število porazov povečali že na številko 12.

Dvoboj v Hali Tivoli so bolje začeli Ljubljančani, ki so na krilih 14 točk kvarteta Luka Vončina (5) - Haris Ćućović (4) - Stipe Modrić (3) - Žan Mark Šiško (2) v 4. minuti povedli s 14:2, po boljši igri gostov in 7 točkah Clevelanda Thomasa pa prvo četrtino dobili z 28:23.

Gostitelji so v drugi četrtini z razigranim Alekso Nikolićem prednost povišali nazaj na dvomestno število točk (45:36), tehtnico pa na svojo stran dokončno prevesili v tretjem delu igre, ko so gostom dopustili doseči le 9, sami pa z izdatno pomočjo Stipeta Modrića dodali 18 točk in pred zadnjo četrtino povečali razliko na 18 točk (63:45).

Najkoristnejši igralec Ilirije je bil prav Modrić, ki je po zadnjem sodnikovem žvižgu zbral 12 točk, 5 skokov, 4 podaje ter 2 pridobljeni žogi in blokadi, najbolj učinkovit igralec Zlatoroga, ki je izgubil kar 18 žog, pa je bil Američan Cleveland Thomas, ki se je ustavil pri 15 točkah, 5 pridobljenih žogah ter 4 skokih in podajah.

Po koncu 18. kola bo Zlatorog s tekmovanjem v državnem prvenstvu nadaljeval v ligi za obstanek, Ilirija pa v ligi za prvaka.

Liga Nova KBM, 16. kolo:

Nedelja, 4. februar:

ILIRIJA - ZLATOROG LAŠKO 88:70 (28:23, 17:13, 18:9, 25:25)

Ćućović in Vončina 15, Šiško 14, Modrić 12; Thomas in Popović 15, Polutak 10, Miljković in Vodiškar 8.

Saša Dončić, trener Ilirije:

"Čestitam mojim fantom, da so kljub temu, da smo si že pred tekmo priigrali nastop v ligi Nova KBM za prvaka, odigrali brez kakršnihkoli kalkulacij."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:

"Pred tekmo smo ostali še brez Uroša Zadnika, ki ne more igrati tri tedne. Nekako se moramo zbrati in najti izhod iz te črne serije."