Edini slovenski košarkar v ligi NBA je prvič v letošnji sezoni presegel mejo 30 točk, kar pa je bilo premalo za 30. zmago Miami Heata.

(foto: Miami Heat)

Vročica je namreč na gostovanju pri Detroit Pistonsih klonila s 107:111 in utrpela še tretji poraz zapovrstjo.

Kako izenačeni sta bili ekipi, priča podatek, da se niti ena od prvih treh četrtin ni končala z višjo razliko od 4 točk, v tem obdobju pa so si najvišjo prednost priigrali Bati, ki so v 9. minuti povedli za 10 točk (21:11).

Zmagovalca smo zato dobili šele v četrti četrtini, natančneje v zadnjih 30 sekundah, ko so Pistonsi ustavili nalet Miamija in razliko 3 točk s trojko svojega prvega strelca Ishmaela Smitha, 14 sekund pred koncem srečanja, povišali na 6 točk (111:105).

Prvi strelec tekme je bil naš Goran Dragić, ki je v 35 minutah prikazal predstavo, vredno vabila na tekmo vseh zvezd - 33 točk (nov osebni strelski rekord sezone; 3/3 za eno, 9/17 za dve in 4/6 za tri), 6 podaj, 2 skoka in pridobljeni žogi ter 1 blokado.

Miami Heat je s 24. porazom na lestvici vzhodne konference nazadoval na 7. mesto, na 4. mesto pa se bo skušal vrniti na naslednjih treh tekmah, ko bo pred domačimi navijači gostil Orlando Magic, Houston Rocketse in Milwaukee Buckse.