Petrol Olimpija je v 19. kolu regionalne lige ABA dosegla sedmo zmago, s katero se je dokončno izognila osvojitvi zadnjega, 12. mesta.

(foto: MZT/Dragan Mitreski)

Ljubljančani so tri kroge pred koncem rednega dela tekmovanja gostovali v Skopju pri MZT-ju in ga odpravili kar s 96:55.

Po zaostanku ob polčasu so si drugo zaporedno zmago priigrali v tretji četrtini, v kateri so na krilih razpoloženega Gregorja Hrovata (10 točk) dali kar 28, prejeli pa le 5 točk in pred zadnjimi desetimi minutami povedli s 65:44.

Zmaji so bili od gostiteljev boljši v vseh prvinah igre razen pri prostih metih (78,9:90 %) in skokih v napadu (5:8), na srečanju pa so postavili tudi nova osebna rekorda v tej sezoni lige ABA, in sicer pri metu iz igre (34/62 oz. 54,8 %) in podajah (25).

Pri Petrolu Olimpiji je kar pet igralcev doseglo dvomestno število točk (Jordan Morgan 16, Devin Oliver in Roko Badžim 15, Gregor Hrovat 12 in Issuf Sanon 10), njen najkoristnejši igralec pa je bil Američan Morgan, ki je za zmago prispeval še 5 skokov, 3 pridobljene žoge, 2 blokadi in 1 podajo.

Liga ABA, 19. kolo:

Sobota, 3. februar:

MZT - PETROL OLIMPIJA 55:96 (15:18, 24:19, 5:28, 11:31)

Stojanovski in Trajkovski 12, Minčev in Spasojević 8, Mavra 5; Morgan 16, Badžim in Oliver 15, Hrovat 12.

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"MZT je zelo nevarno moštvo, če mu dovoliš da se razleti po parketu in če mu dovoliš odprte mete za tri točke. V prvih petnajstih minutah smo igrali dobro v obrambi, v zadnjih petih minutah druge četrtine pa smo nasprotniku dovolili, da se je vrnil v igro in povedel. V nadaljevanju tekme smo odigrali bolje v napadu in dosegli pomembno zmago. MZT-ju želim vse dobro, čeprav je v resni situaciji. Želim mu, da osvoji domače prvenstvo in pokal, kot tudi da se ponovno srečamo v ligi ABA."