V Evroligi se je sinoči končal 21. krog, v katerem je šest slovenskih košarkarjev vknjižilo tri zmage in dva poraza. Uspeh so zabeležili Zoran Dragić, Beno Udrih in Aleksej Nikolić, neuspeh pa so doživeli Luka Dončić, Anthony Randolph in Alen Omić.

(foto: Euroleague.net)

Dragić in Udrih sta z Anadolu Efesom in Žalgirisom premagala Valencio (82:66) in Maccabi FOX (99:84), Dončić in Randolph sta z Realom prav tako v četrtek izgubila proti CSKA-ju (93:87), Nikolić je z Brosejem odpravil Panathinaikos (95:74), Omić pa je s Crveno zvezdo prav tako v petek klonil proti Baskonii (103:84).

Brose si je zmago priboril v četrti četrtini, v kateri je prednost 2 točk (57:55) s pomočjo 19 točk Američanov Augustina Rubita in Dorella Wrighta povečal na 23 točk (95:72), Crvena zvezda pa je tekmo dokončno izgubila v prvi polovici zadnje četrtine, v kateri je zaostanek 16 točk (75:59) povišala na 23 točk (87:64).

Aleksej Nikolić je po vsega dobri minuti igre ostal pri prazni osebni statistiki, Alen Omić pa je v 19 minutah dosegel 6 točk (3/5 za dve), 4 skoke in 3 podaje.

Po 21. odigranih krogih prvo mesto na lestvici zaseda CSKA (17 zmag in 4 porazi), Real je četrti (13-8), Žalgiris šesti (13-8), Brose enajsti (8-13), Crvena zvezda dvanajsta (8-13), Anadolu Efes pa šestnajsti oziroma zadnji (6-15).