V Evroligi se je začel 21. krog, v katerem so se že prvi dan spopadli kar štirje pretekli prvaki. V Moskvi sta se srečala CSKA in Real Madrid, v Atenah pa Olympiacos in branilec naslova Fenerbahče.

(foto: Euroleague.net)

V obeh primerih so nov par točk vknjižili gostitelji, ki so si že v prvi četrtini zagotovili zajetno prednost. Moskovčani so Luko Dončića in Anthonyja Randolpha po totalni prevladi v prvih desetih minutah (33:11) ugnali s 93:87, Atenčani pa so Turke po prav tako odlični prvi četrtini (34:18) odpravili s 95:70.

Dončić je v 30 minutah dosegel 21 točk (5/9 za eno, 5/10 za dve in 2/5 za tri), 5 skokov in podaj ter 3 pridobljene žoge, Randolph pa je v 12 minutah zbral 6 točk (3/4 za dve in 0/2 za tri).

Sinoči sta bila aktivna tudi Zoran Dragić in Beno Udrih. Prvi je z Anadolu Efesom gostil Valencio in jo premagal z 82:66, drugi pa je z Žalgirisom gostil Maccabi Fox in ga porazil z 99:84.

Dragić je v 29 minutah vpisal 18 točk (3/6 za dve in 4/8 za tri), 3 skoke, 2 podaji in 1 blokado, Udrih pa se v 10 minutah ni uspel vpisati med strelce (0/2 za dve), zato pa je zabeležil 3 skoke in 2 podaji.

Danes tekma 21. kroga čaka še Alekseja Nikolića in Alena Omića. Nikolić bo z Brosejem ob 20. uri gostil Panathinaikos, Omić pa bo s Crveno zvezdo ob 20.30 gostoval pri Baskonii.