Ob nestrpnem čakanju odgovora na vprašanje, ali bo Goran Dragić vendarle nastopil na tekmi vseh zvezd lige NBA, je Ljubljančan z Miami Heatom gostoval pri Cleveland Cavaliersih in v dramatični končnici izgubil z 89:91.

(foto: Miami Heat)

Tretji in četrti najuspešnejši klub vzhodne konference sta se v letošnji sezoni v Clevelandu pomerila že drugič, tudi tokrat pa so prevladali gostitelji, ki so se s 30. zmago obdržali na 3. mestu.

Kljub preštevilnim izgubljenim žogam (na koncu 19), slabem izvajanju prostih metov (14/25 oz. 56 %) in katastrofalnem metu z razdalje (3/28 oz. 10,7 %), je bila Vročica v igri za zmago vse do zadnje sekunde.

V četrto četrtino se je pognala pri izenačenem izidu 72:72, nato trikrat povedla (74:75, 76:77 in 81:83), potem pa vztrajno dihala za ovratnik Konjenikom, ki se v zadnjih dvanajstih minutah niti enkrat niso uspeli oddaljiti za več kot 4 točke.

Še več, sedem sekund pred koncem tekme je ekipi ločevala le točka razlike (90:89), po polovično uspešnem izvajanju prostih metov Kyla Korverja pa James Johnson pod košem Cavaliersov ni uspel zadeti za podaljšek.

S 24 točkami, 11 skoki, 5 podajami in 1 pridobljeno žogo je bil najkoristnejši igralec tekme LeBron James, najbolj učinkovit igralec Miami Heata pa je bil Goran Dragić, ki je dosegel 18 točk (3/4 za eno, 6/12 za dve in 1/5 za tri), 6 podaj, 3 skoke in 1 pridobljeno žogo.