Celjanke odpihnile Zagrebčanke

Cinkarna Celje se v regionalni ligi WABA znova pelje po zmagovalnih tirnicah. Aktualne prvakinje so v 4. kolu končnice gostile Trešnjevko 2009 in jo odpravile z visoko razliko 34 točk (86:52).

(foto: Gojko Kusić)

Celjanke so si tako zacelile rane po gostujočem porazu proti Crveni zvezdi (79:71), s tretjo zmago v Superligi pa so se med najboljšo osmerico še bolj utrdile na 1. mestu.

Varovanke Damirja Grgića so velik korak k zmagi naredile že v prvih desetih minutah igre, ko so na krilih 9 točk Ive Slonjšak dale kar 23 točk, prejele pa le 4, v drugi četrtini pa so svojo prednost s pomočjo 14 točk Althee Gwashavanhu (7) in Oderah Chidom (7) še povečale in na glavni odmor odšle z naskokom 39 točk (54:15).

V drugem polčasu so obe četrtini dobile Zagrebčanke (12:14 in 20:23), ki pa se, kljub bolj učinkoviti igri, nikoli niso približale na manj kot 29 točk.

Na strani zmagovalk je dvomestno število točk prispevalo kar pet igralk (Iva Slonjšak in Larisa Ocvirk 17, Oderah Chidom in Nikolina Delić 13, Althea Gwashavanhu 12), najbolj učinkovita igralka tekme pa je bila Američanka Chidomova, ki je vknjižila 13 točk, 9 pridobljenih žog, 5 skokov, 4 podaje in 2 blokadi.

Liga BTravel WABA, 4. kolo Superlige:

Sreda, 31. januar:

CINKARNA CELJE - TREŠNJEVKA 2009 86:52 (23:4, 31:11, 12:14, 20:23)

Slonjšak in Ocvirk 17, Chidom in Delić N. 13, Gwashavanhu 12; Erjavec 15, Mühl in Katavić 13, Kostić 6.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celja:

"Čestitam mojim igralkam na zmagi. Prvi polčas smo odigrali zelo kvalitetno, po navodilih in z agresivno obrambo ter tako na odmor odšli z veliko razliko. V drugem polčasu je naša ekipa psihološko nekoliko padla, Trešnjevka pa je zaigrala bolje in nekoliko zmanjšala razliko."