Nižje lige

MVP 2. SKL premalo za razigrane Sežance

V drugi slovenski košarkarski ligi se je včeraj odigrala zaostala tekma 16. kola, na kateri sta se pomerila Ljubljana in Mesarija Prunk Sežana.

(foto: Mesarija Prunk Sežana)

Nov par točk so pričakovano vknjižili Sežanci, ki so Ljubljančane v gosteh odpravili z 92:69 in s tem zmagoviti niz povečali na 6 zmag.

Gostje so do prve večje prednosti prišli že v uvodni četrtini, ki so jo po 15 točkah Matica Sirnika (9) in Luke Gruma (6) dobili s 24:12, v drugi četrtini pa so gostitelji z 9 točkami Mihe Kodriča vrnili udarec in zaostanek pred koncem prvega polčasa znižali na 7 točk (38:45).

V tretji četrtini so varovanci Igorja Thalerja znova prevzeli vajeti igre v svoje roke in se z delnim izidom 22:3 (Sirnik 11, Matic Urbas 5, Luka Dimec, Grum in Dejan Milašinović 2) v 27. minuti oddaljili na kar 26 točk razlike (41:67), izbranci Marka Maraviča pa se v preostalem delu srečanja niso uspeli približati na manj kot 19 točk.

Za najkoristnejšega igralca tekme je bil izbran Matic Sirnik, ki se je ustavil pri 20 točkah, 6 skokih, 2 pridobljenih žogah ter 1 podaji in blokadi, pri Ljubljani pa se je najbolj odrezal najbolj učinkovit igralec 2. SKL Jaka Stemberger, ki je zabeležil 16 skokov, 15 točk, 7 podaj in 1 pridobljeno žogo.