Košarka je zakon!

 
 
 

 

 

 

Liga Nova KBM

SLO košarka na FB

facebook

"Vsak, kakršen koli drugačen rezultat kot zmaga Olimpije, bi bil sramota"

V Ljubljani so danes izžrebali polfinalne pare 27. izvedbe pokalnega prvenstva za članske košarkarje.


(foto: KZS)

V prvem polfinalu se bosta pomerila podprvakinja Krka in Šenčur Gorenjska gradbena družba, v drugem pa Sixt Primorska in branilka naslova Petrol Olimpija.

Finalni turnir 17. pokala Spar bo med 16. in 18. februarjem potekal v Hali Tivoli, ki je zaključek pokalnega prvenstva gostila že tudi v sezonah 2015/16 in 1998/99.

Igor Mervič, generalni direktor podjetja Spar Slovenija, ki sponzorira tudi Petrol Olimpijo, je na sklicani konferenci med drugim povedal, da bi bil vsak, kakršen koli drugačen rezultat kot zmaga Olimpije, zanj sramota, po njem pa so se razgovorili tudi predstavniki vseh štirih klubov.

Miro Župevec, direktor Krke:

"Nobeden od nasprotnikov ni lahek. Na tekmah v tej sezoni smo se pogosto srečevali, vsi smo kdaj zmagali in izgubili. Vse je možno, naš cilj pa je tako kot vedno zmagati in osvojiti pokal Spar."

Aleš Puhar, podpredsednik Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:

"Glede na to, da smo mi edina od teh štirih ekip v pokalu Spar, ki je v tekmovanju od prvega žreba naprej, moram najprej čestitati igralcem in strokovnemu štabu za uvrstitev na finalni turnir. Upam, da do tekme s Krko ne bo kakšnih novih bolezni in poškodb. Tekmo bomo odigrali po najboljših možnih močeh, na koncu pa bomo videli kakšen bo razplet."

Matej Avanzo, direktor Sixta Primorske:

"Rad bi čestital naši ekipi, da se je prvič v zgodovini uvrstila na prestižni zaključni turnir pokala Spar. Glede na to, da je to za nas prvi tak izziv in smo sorazmeroma nov klub, si ne zastavljamo nekih ultimativnih ciljev. Logično pa je, da nobena ekipa ne gre v takšno tekmovanje z željo, da ne bi postala končni zmagovalec. Mi bomo naredili vse, da zagrenimo življenje kolegu Liscu in da se mu bo po koncu polfinala težko rokovati z direktorjem Spar Slovenija."

Roman Lisac, direktor Petrola Olimpije:

"Olimpija gre na zaključni turnir v vlogi favorita, tudi naš sponzor si je zamislil cilj, da v poštev pride le zmaga. Mislim, da ima gospod Mervič pravico komentirati dogajanje okoli košarke, saj je že veliko let s Sparom del tega, tako v dobrem kot slabem, tako pri Košarkarski zvezi kot pri Petrolu Olimpiji. Rad bi opomnil trenerja Sixt Primorske, da njegova ekipa nastopa v tekmovanju manj in da bomo mi do konca sezone odigrali okoli sto tekem. Naš klub ima zaradi prenatrpanega ritma številne težave in smo praktično brez treningov."

Share

Komentarji   

 
+5 #21 Franc 09:10 02-02-2018
Direktor Spara seveda lahko komentira kakor hoče, a lahko bi se zadržal in bil vesel, da zmaga kdorkoli bo pač najboljši v tekmovanju, ki nosi ime Spara, pa potem ugotavljal za kaj daje denar, če njegova Olimpija ne bo zmagala. Od nekdaj so v tem tekmovanju forsirali Olimpijo in Krko z dirigiranimi žrebi, me zanim če so tokrat premešali žogice, pa še mal pritiska na sodnike ne škodi.
Citat
 
 
+4 #20 Lastovka 01:20 02-02-2018
Bi človek pričakoval da Avanzo vez iz kje je priletela Primorka in da je naslednik kluba ki je ze igral zakljucni turnir Spar.
Ni pa za pričakovati da bi gospod predsednik Kzs bil obrit za svecani dogodek.
Smo pa pričakali tudi kako kvalitetno dela strokovno vodstvo Olimpije z mladimi in g.direktorju avstrijskega Spara svetujemo da svojim lastnikom sporoči rezultat dela ki je bil viden na tekmi v Šentjurju pri Celju kamor so odslovili svojega učenca ki se je šolal tud z sponzorskimi sredstvi.
Citat
 
 
+6 #19 šnik 17:38 01-02-2018
poglejte koliko pridejo trije sivci in delegat ki ne ve zakaj je na tekmi oziroma bi lahko brez njega bila tekma pa vambo jasno odkod denar za prevelike plače klubi uprite se jim
Citat
 
 
+5 #18 Veritas 14:33 01-02-2018
Citati *--*:
Sem si pogedal tiskovko, pa je bila to bolj oddaja "saj ni res pa je", ali pa morda skrita kamera. G. Jaka Lopatič - predstavnik za stike z javnostjo na KZS. Sedaj mi je jasno zakaj smo kljub temu da smo evropaski prvaki, tako v r.... Da nekdo ki je zaposlen na KZS in prejema plačo za svoje delo ne ve niti tega ali je njegov šef (g. Erjavec) predsednik KZS ali pa kaj drugega je tako žalostno, da bi se človek lahko zjokal. Halo!!! g. Lopatič, kaj pa počneš potem na zvezi da si niti tega ne moreš zpomniti, da ne omenim da tiskovne konference niti z jecljanjem in vmesnim razmišljanjem ni nikakor uspel povezati tako kot bi to bilo potrebno. Da ne omenim da so imeli samo en mikrofon, ki so si ga med sabo podajali kot da bi kadili joint. Kaj zveza res ne premore kaj več, bi si ga pa za 30 minut kje sposodili kakšnega Edina svetla točka je bila punca ki je žrebala pare, prava poživitev, pa še tiho je bila vseskozi.


:-) :lol: :D
Citat
 
 
+15 #17 Aman 11:25 01-02-2018
Kaj Erjavec pricakuje, da ga bo drzava futrala. Daj ne sanjaj z odprtimi ocmi. Saj brez klubov ne bi vi obstajali. Javni sektor je ze tako prevelik. Vodstvo KZS ima dobre place.
Citat
 
 
+16 #16 Jao 23:23 31-01-2018
Ne bi kar tam podelili pokala Liscu in bi bilo to to ?
Citat
 
 
+16 #15 Hugo 23:12 31-01-2018
Ko se zraven se pojavi Majer pa je zadeva zakljucena. Vsemogocni sponzor zveze in grobar slo. kosarke. Kdor to razume ok, kdo pa ne pa tudi vredu.
Citat
 
 
+15 #14 SM 20:07 31-01-2018
Kakršno vodstvo, takšno tekmovanje. Smešno.
Citat
 
 
+25 #13 Blazni 18:16 31-01-2018
A smo res gledali tiskovko? Tile prekašajo Monty Python! vse je s tem povedano!!! Polom, žalost in katastrofa kaj se grejo ti na "vrhu"!!
Citat
 
 
+8 #12 *--* 18:13 31-01-2018
Citati Jan Kropf - urednik:
Citati *--*:
Sem si pogedal tiskovko, pa je bila to bolj oddaja "saj ni res pa je", ali pa morda skrita kamera. G. Jaka Lopatič - predstavnik za stike z javnostjo na KZS. Sedaj mi je jasno zakaj smo kljub temu da smo evropaski prvaki, tako v r.... Da nekdo ki je zaposlen na KZS in prejema plačo za svoje delo ne ve niti tega ali je njegov šef (g. Erjavec) predsednik KZS ali pa kaj drugega je tako žalostno, da bi se človek lahko zjokal. Halo!!! g. Lopatič, kaj pa počneš potem na zvezi da si niti tega ne moreš zpomniti, da ne omenim da tiskovne konference niti z jecljanjem in vmesnim razmišljanjem ni nikakor uspel povezati tako kot bi to bilo potrebno. Da ne omenim da so imeli samo en mikrofon, ki so si ga med sabo podajali kot da bi kadili joint. Kaj zveza res ne premore kaj več, bi si ga pa za 30 minut kje sposodili kakšnega Edina svetla točka je bila punca ki je žrebala pare, prava poživitev, pa še tiho je bila vseskozi.

Verjetno mislite na Jako Lenarta. Jaka Lopatič je športni novinar. Lp!

Se opravičujem za napako, res gre za g. Jaka Lenarta. Tako da g. Lopatič še enkrat opravičilo
Citat
 

Dodaj komentar

Iskalnik