Ekipa Petrola Olimpije je sinoči v Hali Tivoli nastopila na zadnji domači tekmi v sezoni Lige prvakov in utrpela tretji zaporedni poraz.

(foto: Petrol Olimpija)

Njen nasprotnik je bil grški AEK, ki jo je po preobratu v drugem polčasu porazil z 80:71.

Ljubljančani so srečanje odprli s košem Devina Oliverja, potem pa se z Atenčani vztrajno izmenjavali v vodstvu in prvo četrtino izgubili z 18:20.

V drugi četrtini so vnovič povedli s košem Igorja Tratnika v 12. minuti (23:22), z delnim izidom 13:2 (Devin Oliver 4, Roko Badžim 3, Erjona Kastrati, Tratnik in Issuf Sanon 2) pa prednost v 17. minuti povečali na 8 točk (32:24). Po preobratu so se zmaji obdržali v vodstvu, na glavni odmor pa odšli z naskokom 3 točk (36:33).

Izenačena igra se je nadaljevala v tretji četrtini, po treh izenačenjih pa so boljši konec te periode dočakali gostje, ki so po 30 minutah vodili s 57:54.

Zmagovalca smo tako dobili v četrti četrtini, ključni trenutek srečanja pa se je zgodil med 31. in 34. minuto, ko so Grki dali 12, prejeli pa le 2 točki in dobrih pet minut pred koncem tekme povedli z razliko 13 točk (56:69).

Najkoristnejši igralec Petrola Olimpije je bil Američan Devin Oliver, ki je dosegel 13 točk, 7 skokov, 6 pridobljenih žog in 2 podaji, pri AEK-ju pa je najbolj izstopal njegov rojak na položaju centra Vince Hunter, ki je zbral 20 točk, 8 skokov ter 2 blokadi in pridobljeni žogi.

Liga prvakov, 13. kolo skupine C:

Torek, 30. januar:

PETROL OLIMPIJA - AEK 71:80 (18:20, 18:13, 18:24, 17:23)

Hrovat 15, Špan 14, Oliver 13; Hunter 20, Green 16, Larentzakis 10.

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije:

“AEK si je zaslužil zmago. Želel bi si, da bi igrali bolje v obrambi. 80 točk je preveč za naš nivo. Eden od razlogov je ta, da smo predvsem v tretji četrtini prehitro padli v bonus in nismo več uspeli igrati agresivno. Fizično so bili premočni in so kaznovali vsako situacijo ena na ena. Imeli smo nekaj dobrih trenutkov, še posebej v prvem polčasu.”